Atletico hynë në garë për transferin e Eriksenit

9

Tottenham ka majtur biseda me Atletico Madrid për një marrëveshje të mundshme potenciale për Christian Eriksen

Sipas Telegraph, mesfushori është në vitin e fundit të kontratës së tij dhe është lidhur me një kalim në Manchester United, edhe pse kjo skuadër tanimë e ka zbehur interesimin për të. Atletcio Madrid është hyrë në garë për mesfushorin, nëse do të dështojnë për transferin e James Rodriguez nga Real Madridi.

Eriksen pos United dhe tani Atletico Madrid kërkohet edhe nga Real Madrid.

Comments are closed.