Atentati në Tiranë/ Kush është biznesmeni që mbeti i plagosur?

Një person u vra dhe dy të tjerë mbetën të plagosur mbrëmjen e sotme në zonën e ish-Bllokut. Në njoftimin e policisë thuhet se rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta.

Të plagosurit janë Ervis Martinaj dhe shtetasi Redi Popesku. Ky i fundit është biznesmen i njohur në Tiranë pasi ka në pronësi disa biznese në zonën e ish-Bllokut, madje edhe lokalin ku ndodhi ngjarja./Sot