Asani zyrtarizohet te AIK Stokholm, zbulohen detajet e marrëveshjes

12

Shkup, 17 dhjetor – Jasir Asani zyrtarisht largohet nga Partizani. Sulmuesi shkupjan do ta vazhdojë karrierën në Suedi te gjigandët e AIK Stockholm. Partizani ka pranuar ofertën e klubit suedez, për huazimin 6-mujor me të drejtë blerjeje verën e ardhshme. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i Partizanit.

“Klubi njofton sot arritjen e marrëveshjes së transferimit të Jasir Asanit drejt ekipi suedez AIK. Mesfushori me tipare sulmuese do të kalojë në formulën e huazimit te klubi suedez nga Janari 2020. Klubi i AIK njëkohësisht do të ketë edhe të drejtën e blerjes së kartonit të Asanit në fund të sezonit. 24 vjeçari do të jetë në dispozicion të kampionëve të Shqipërisë edhe për dy ndeshjet e radhës ndaj Teutës dhe Vllaznisë, për të vijuar më pas aventurën e tij të re në kampionatin suedez. Performanca mjaft pozitive e Asanit në radhët e të kuqve, me të cilët u shpall edhe kampion i Shqipërisë ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve europiane për të përfituar shërbimet e tij, por insistimi i vazhdueshëm i AIK rezultoj edhe oferta më konkrete dhe më e mirë për Asanin dhe Klubin. Klubi dëshiron të falënderoj Jasir Asanin për kontributin e dhënë me fanelën e kuqe dhe i uron njëkohësisht shumë suksese në aventurën e tij të re”, thuhet në njoftimin e KF Partizani, përcjellë gazeta Koha.

Kujtojmë, 24 vjeçari ka luajtur edhe për Vardarin, Shkupin dhe Pobedën.

Comments are closed.