Arsenali shpreson ta transferojë Lemarin në janar

19

Klubi londinez është afër marrëveshjes me mesfushorin francez. Thomas Lemar ka arritur marrëveshje personale me Arsenalin, për t’u transferuar në janar në Emirates. Sipas medieve në Angli edhe Monaco ka pranuar ofertën e Topçinjve dhe reprezentuesi francez do të jetë përforcimi i parë i Arsenalit në afatin kalimtar dimëror, transmeton kp.

The Sun shkruan se Lemar do të paguhet 250.000 funte në javë dhe i është garantuar një vend titullari në ekipin e Arsene Wenger. Ndërkohë, e paqartë mbetet e ardhmja e Alexis Sanchez, i cili ka mundësi të largohet gjatë dimrit.

Comments are closed.