Arsenali e eliminoi, tani do t’i marrë edhe sulmuesin Milanit

19

Arsenali është në garë për të nënshkruar me sulmuesin e Milanit, Andre Silva këtë verë, me Wolves, po ashtu, duke kërkuar një vrapim të guximshëm drejt 22-vjeçarit, raporton “The Mirror”. Futbollisti portugez ka luftuar për një vend titullari që nga transferimi në Seria A, nga Porto, verën e vitit të kaluar, ndaj “topçinjtë” janë ende të interesuar për të, pasi e kanë vëzhguar mirë në Ligën e Europës. Wolves shpreson ta fitojë konkurrencën me Arsenalin dhe të bëjë një lëvizje të guximshme për sulmuesin e Milanit, Andre Silva, nëse ati do të promovohet në Premier League. Merret vesh se për 22-vjeçarin janë të interesuara edhe Monaco me Valencian. I riu Patrick Cutrone është shfaqur si sulmuesi fillestar për kuqezinjtë, duke shënuar 14 gola në të gjitha garat, duke përfshirë 6 gola në Seria A, duke e lënë në hije portugezin.

Comments are closed.