Arsenali arrinë marrëveshje për transferimin e yllit brazilian

3

Skuadra e Arsenalit ka arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit të talentuar brazilian, Gabriel Martinelli. Gunners kanë përcjellur qe sa kohë paraqitjet e 17 vjeçarit me skuadrën e tij, Ituano dhe tani kanë arritur marrëveshjen për transferimin e tij. Martinelli do të i bashkohet Arsenalit pas disa javëve dhe transferimi i tij do të kushtoj 5 milionë funte.