Arrihet marrëveshja, Conte do të merr drejtimin e Interit

Antonio Conte ka arritur një marrëveshje paraprake me drejtuesit e Interit dhe në fund të sezonit pritet të marrë drejtimin e klubit zikaltër. Sipas burimeve të “Tuttosport”, pronari i Interit “Suning Group”, i ka ofruar trajnerit italian një pagë marramendëse prej 15 milionë euro në sezon. Në fund të sezonit Conte do të largohet krenar nga Chelsea pasi me shumë mundësi do të shpallet kampion në Premier League, shkruan “Football-Italia”. Sipas mediave përtej Adriatikut, Conte në verë do të firmosë një kontratë 4-vjeçare me klubin zikaltër.