Arra me mjaltë, ilaçi natyral për organizmin

Përzieni arrat e bluara në përmasa të barabarta me mjaltin e gështenjës dhe hani tre lugë gjelle nga kjo përzierje, 3 herë në ditë. Trajtimi duhet të zgjasë të paktën 20 deri në 30 ditë. Kjo përzierje është efektive për presionin e lartë të gjakut dhe dhimbjet e kokës

Të gjithë e dimë se sa i shëndetshëm është mjalti. Nëse e përzieni me arra, të cilët përmbajnë shumë vitamina dhe minerale, janë një kombinim perfekt. Arra është një afrodiziak natyral, përmban vitamina B1 dhe B2 që i japin trupit energji dhe elemente jetike. Janë të pasura me zink, i cili është i rëndësishëm për aktivitetin normal seksual dhe funksionin e prostatës. Kanë një efekt të zgjeruar në kombinim me mjaltin, i cili është gjithashtu i pasur me substanca të rëndësishme për shëndetin riprodhues të meshkujve. Përzieni arrat e bluara në përmasa të barabarta me mjaltin e gështenjës dhe hani tre lugë gjelle nga kjo përzierje, 3 herë në ditë. Trajtimi duhet të zgjasë të paktën 20 deri në 30 ditë. Kjo përzierje është efektive për presionin e lartë të gjakut dhe dhimbjet e kokës.

LUFTON ANEMINË. Merrni gjysmë kilogrami mjaltë, gjysmë kilogrami arra të bluara dhe një limon. Përziejini gjithçka mirë dhe merrni një lugë çaji çdo tre deri në katër orë. Qumështi i arrës vepron kundër ulçerës së stomakut. Qumështi i arrës është një “ilaç” që nxit shërimin e ulçerës së stomakut. Për të përgatitur qumështin, merr 20 gram arra të bluara dhe shtoni dy decilitra ujë të vluar. Tundeni mirë, kullojeni dhe shtoni një lugë të madhe mjaltë. Konsumoni 5-6 lugë çaji para çdo vakti.

Advertisements

ÇAJ I BËRË NGA GJETHET E REJA TË ARRËS PËR TË PASTRUAR GJAKUN. Çaji nga gjethet e reja të arrës përdoret si pastrues gjaku. Është gjithashtu një ilaç i shkëlqyer kundër sëmundjeve të lëkurës, diabetit dhe verdhëzës, hemorroideve, parazitëve dhe për shkak të përmbajtjes së ulët të natriumit rekomandohet edhe për pacientët me veshka. Thani gjethet dhe përgatisni çajin. Hidhni dy lugë të mëdha gjethe të thara me dy dcl ujë të ftohtë dhe ziejini për pesë minuta. Lëreni për pesëmbëdhjetë minuta, më pas kullojeni. Mund të pini dy deri në tre filxhanë në ditë.