Arbenita, modelja kumanovare që pushtoi revistat botërore të modës (FOTO)

39

Arbenita Ismajli nga Kumanova është bërë njëra nga modelet më të famshme në botë. Ajo është bërë e njohur me bukurinë e saj natyrale dhe format trupore perfekte. Kjo i ka ndihmuar që të bëjë foto sesione për revistat dhe agjencitë më të njohura të modës. Për një kohë të gjatë ajo ka qenë pjesë e agjencisë amerikane “Elite”, ndërsa ofertat për të nuk kanë të ndalur edhe nga agjenci tjera të njohura në glob. Arbenita Ismajli e lindur më 5 maj 1998 është një person i famshëm dhe i njohur edhe në rrjet sociale. Në Instagram ajo është cilësuar si yll. Ajo ka fituar popullaritet masiv për modën e saj joshëse dhe modelimin në bikini të shoqëruar me fotografi të jetesës.

Comments are closed.