Ancelotti: Spanja duhet të marrë masa për atë se çfarë po ndodh me Vinicius!

Vinicus Junior nuk po kalon një moment të qetë, pasi ai po vuan përsëri koret raciste.

Së fundmi, trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti foli me tone të larta për këtë situatë shqetësuese në La Liga, pasi braziliani ka qenë objektiv i koreve raciste që kur mbërriti në Spanjë.

“Është një problem i futbollit spanjoll. Unë jam pjesë e futbollit spanjoll dhe mendoj se është një problem që duhet ta zgjidhim, të gjithë së bashku, sepse këtu po mendojnë se Vinicius është fajtori, por ai është viktimë e një fenomeni të shëmtuar dhe që nuk e kuptoj pse duhet të ndodh dhe përsëritet.” – tha Ancelotti të martën në konferencën për shtyp në prag të debutimit të Real Madrid në Kupën e Botës për Klube në Marok.

Advertisements