Alida futet fuqishëm në tregun gjerman, album dhe 9 bashkëpunime, sjellë këngën ‘Belvedera’

52

Ylli i muzikës shqipe që jeton në Gjermani, Alida Duka sapo ka publikuar videoprojektin më të realizueshëm të cilin e ka titulluar ‘Belvedera’, një këngë ritmike në dy gjuhë shqip dhe gjermanisht me këngëtarin Salva në duet, duke sjellë kështu bashkëpunimin më të fuqishëm të karierës së saj. Ndryshe këngëtarja në muajin Tetorë pritet që të sjellë albumin e ri me titull ‘Fuck yah’ me 10 këngë për tregun gjerman dhe atë 9 bashkëpunime gjermanisht-shqip. Ndërkohë që Salva është rrepist që njihet për stilin freestyle me origjinë italiane por i lindur në Gjermani. Kënga është produksion i Siestos nga Frankfurti dhe Oster producent i njohur belg. Projekti i parë që doli me IGroove music në tregun gjerman…

🔥 Out now 🔥 Belvedera -Alida x Salva Meine erste Projekt in Deutschland 🥳 Freue ich mich riesig und bedanke mich an alle die an diesem Projekt gearbeitet haben 🔥 Salva @siestoofficiaö , Oster Products T7Filmes ONOFF booking Livius Ludolf Rockel Davud TVstrassensound igroovemusic.com#linkinbio

Publiée par Alida Duka sur Vendredi 18 septembre 2020

Comments are closed.