[adning id="476476"]

Alexander-Arnold rinovon kontratën me Liverpoolin

8

Trent Alexander-Arnold do të vazhdojë të mbetet te Liverpooli. Arnold ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Liverppolit për vazhdimin e kontratës.

Futbollisti ka nënshkruar kontratë katër-vjeçare të vlefshme deri në qershor të vitit 2025. Mbrojtësi është shprehur i lumtur me vazhdimin e kontratës.

“Jam shumë i lumtur që më është dhënë mundësia dhe besimi nga klubi për vazhdimn e kontratës”, tha ai.

“Shteti në të cilin ndodhet klubi dhe ku ndodhem në karrierën time është gjithmonë një mundësi e mirë për mua. Të zgjatesh kontratën dhe të sigurohesh që do të jem këtu edhe për disa vite të tjera është një gjë shumë e mirë”, përfundoi Alexander-Arnold.