Alcantara refuzoi të prekte “This is Anfield” shkaku i Torresit

29

Mesfushori spanjoll, Thiago Alcantara, u bashkua me Liverpoolin pas gjashtë sezonesh të kaluara me bavarezet. Alcantara bëri debutimin e tij të parë në Anfield në ndeshjen e fundjavës së kaluar që Liverpool zhvilloj kundër Chelseat në kuadër të xhiros së dytë të Premier Ligës.

Mesfushori u inkuadrua në pjesën e dytë dhe bëri përformancë të jashtëzakonshme, duke fituar zemrat e tifozëve qysh në inkuadrimin e tij të parë. Ai arriti të bënte 75 pasime të sakta, më shumë se çdo lojtar kundërshtar. Thiago ka treguar që para se të transferohej në Liverpool kishte biseduar më ish sulmuesin, Fernando Torres, madje ai ia kishte dhënë një këshillë.

“Fernando Torres më tha të mos e prekja shenjën “Ky është Anfieldi” derisa të fitojë disa trofe në klub, kështu që unë do ta respektoj atë“, tha Thiago. 29 vjeçari po ashtu kishte thënë: “ta prekur atë shenjë duhet ta meritoni”, duke treguar respektin e tij për klubin e ri.

Comments are closed.