Albin Kurtit i ndalohet të garojë në zgjedhje

46

Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk do t’i lejohet kandidimi për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kjo pasi, siç bëjnë të ditura burime të KOHËS ai është në mesin 47 kanidatëve që KGJK-ja ka vlerësuar se kanë probleme me ligjin.

Në këtë listë, sipas burimeve, gjendet edhe nënkryetarja e LVV-së, Albulena Haxhiu dhe kandidati për deputet, Liburn Aliu.