Aksidentohet për vdekje një 6 vjeçare në Tetovë

26
Tetovë, 13 janar – Sonte rreth orës 18.00 në rrugën ,,Video Smilevski Bato” në Tetovë, ka ndodhur aksident trafiku, ku vetura ,,Folkcvagen Golf” me targa të Tetovës e drejtuar nga një 30 vjeçar nga Falishti i Tetovës, ka aksidentuar një vajzë 6 vjeçare e cila pas aksidentmit është dërguar në Spitalin klinik të Tetovës, ku edhe i’u është nënshtruar plagëve të rënda që kishte pësuar dhe ka ndëruar jetë.
Inspektim në vendin e ngjarjes është duke kryer Prokurori publik dhe ekipi nga SPB Tetovë.