Aksident i rëndë në Trubarevë, pesë persona të lënduar

Pesë persona kanë mbetur të lënduar nga aksidenti rrugor i cili sonte ndodhi në afërsi të fshatit Trubarevo. Ky aksident i rëndë ka ndodhur kur një veturë ka tentuar në vija të plot të kthej në drejtim të fshatit Petrovec. Gjatë kësaj kohe ai është goditur nga një veturë tjetër, shkruan gazeta KOHA.

Ekipet e ndihmës së parë në vendngjarje janë paraqitur mënjëher dhe të lënduarit i kanë transportuar në Spital.

Më tepër informacionet gjatë ditës së nesërme. (koha.mk)