Aguero e Pogba, synimet kryesore të Pochettinos

Me Neymar dhe Kylian Mbappe në grupin aktual, ardhja e Agueros do ta rriste sulmin e PSG-së dhe fuqinë e yjeve të tij. Pas Agueros, Pochettino e di se skuadra ka nevojë të përforcohet me emra të rinj dhe ka bërë Paul Pogban pas Agueros, si prioritetin kryesor

22

Nuk është Messi, por një argjentinas tjetër, ai që pëlqehet nga trajneri i ri i PSG-së. Edhe ai mund të merret falas në verë. Mauricio Pochettino është i prirur për sulmuesin e Manchester City, Sergio Aguero. Këtë fakt e ka zbuluar agjenti i futbollit, Bruno Satin. Duke folur për “Canal +”, ai nënvizoi se trajneri i ri i parisienëve po i jep përparësi transferimit të bomberit të Manchester City për të kompletuar repartin e përparmë, edhe tani i mbushur me yje. Me Neymar dhe Kylian Mbappe në grupin aktual, ardhja e Aguero do ta rriste sulmin e PSG-së dhe fuqinë e yjeve të tij. Në fakt, zbulimi i kësaj piste të bën të mendosh se sheikët e kampionëve francezë nuk po mendojnë për Leo Messi, aq shumë i përfolur për një kalim në “Parce des Princes”. Ndoshta kapiteni i Barcelonës është i prirur të qëndrojë në “Camp Nou”, ose të bashkohet me Guardiolën te Manchester City, duke zënë vendin e bashkatdhetarit të tij, që pëlqehet nga Pochettino.

Ndërkohë, Pochettino, i cili ditë më parë është zyrtarizuar si trajner i ri i Paris Saint Germain e di se skuadra ka nevojë të përforcohet me emra të rinj dhe ka bërë Paul Pogban pas Agueros, si prioritetin kryesor. Francezi është i gatshëm të largohet nga Manchester United, pasi nuk është duke kaluar në formën më të mirë. Por kampioni në fuqi i Francës nuk do ta ketë të lehtë transferimin e tij, pasi edhe Juventus e Real Madrid duan Pogban. Daily Star ka shkruar se Pochettino i ka bërë të qartë drejtorit sportiv të PSG-së, Leonardos se e dëshiron me çdo kusht Pogban në skuadër. Për të arritur deri te francezi, PSG duhet të ofrojë më shumë se 80 milionë euro. Përveç mesfushorit francez, Pochettino e do te PSG edhe mesfushorin e Tottenham Hotspur, anglezin Dele Alli.