Adelina Badivuku kujton kohën kur në oda bëheshin pajtime gjaqesh

Adelina Badivuku ishte personazhi i emisionit “Jeta” të KTV-së këtë të diel. E lindur dhe e rritur në Prishtinë. Një vajzë shumë aktive dhe ambicioze. Si e re, në kohën e shkollës së mesme ishte pjesë e pajtimit të gjaqeve.

Ajo për “Jeta” tregon se si atë kohë merrte pjesë nëpër oda të ndryshme të Kosovës dhe kur është bërë 18 vjeçe është larguar nga Kosova drejt Londrës për të shpëtuar nga ndonjë arrestim i mundshëm.

Badivuku, përfundoi studimet për Psikoterapi dhe në emision ajo tregon më shumë për këtë profesion, organizatën e saj, si dhe ndihmën e saj dhe ekipit me refugjatet në kampet e ndryshme. Për më tepër ndiqeni rrëfimin e Adelinës më poshtë e shumë të pathëna.

 

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com