Abuzoi seksualisht me 14 vajza minorene, gjendet i vdekur në qeli miliarderi amerikan

8

Gjendet i vdekur në një qeli në New York miliarderi 66 vjeçar Jeffrey Epstein.
Kujtojmë se miliarderi ishte dënuar dy herë për trafikim seksual të vajzave minorene nën 18-vjeç. Në 2008, investitori në bankën ‘’Bear Stearns’’ u arrestua pasi u provuan dëshmitë e 36 vajzave 14-vjeçare që ishin abuzuar dhe trafikuar seksualisht prej tij prej 13 vitesh (2002-2015).
Epstein kreu 14 muaj paraqitje të detyruar si dhe punë vullnetare, por sërish në vitin 2019 u arrestua për të njëjtat akuza. Mediat amerikane raportojnë se nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së tij.