ABT prezanton RS5 Sportback të ri

Kompania e njohur ABT Sportsline prezanton modelin e modifikuar të Audit – RS5 Sportback, seria e të cilit do të jetë e kufizuar në vetëm 50 kopje.

Si bazë për këtë model të ri të ABT-së ka shërbyer RS5 Sportback, i cili ka motor 2.9-litër V6 Bi-Turbo të përforcuar në 530 kuajfuqi, transmeton Koha.net. Të dhënat për përshpejtimin dhe shpejtësinë maksimale kompania nuk i ka zbuluar ende.