A është ky plazh apo një derë? Iluzioni i radhës që po habit internetin

Kohë më parë një foto e një fustani e publiuar në rrjetet sociale, i kishte bërë shumë konfuzë përdoruesit  e internetit, pasi të gjithë shihnin ngjyra të ndryshme.

Sidoqoftë, një e tillë u postua gjatë kësaj jave në Tëitter edhe nga faqja 9GAG, por që kësaj here i pyeste ndjekësit se çfarë shohin, një plazh apo një derë.

“A është kjo një derë, apo plazh? Ju lutem mos e lini këtë të bëhet ‘Fustani blu dhe zi’ i radhës”, shkuhej në foton e publikuar./gazetametro.net