8 të vdekur e 498 të infektuar në Kosovë

15

Në Kosovë virusi Korona u ka marrë jetën edhe 8 personave, ndërsa janë regjistruar edhe 498 raste të reja nga 2835 teste.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë dhe për 641 pacientë të shëruar, derisa raste aktive janë 12,609.

Që nga Fillimi i pandemisë në Kosovë janë regjistruar 101 mijë e 153 të infektuar, prej tyre 2061 kanë vdekur.