Avdijaj suspendohet nga skuadra, kjo është arsyeja qesharake!

0

Një ditë para Krishtlindjeve, skuadra holandeze, Willem II luajti ndeshjen e tyre të rëndësishme ndaj FC Emmen Trajneri i Willem II, Adrie Koster kishte probleme me lojtarë para fillimit të këtij dueli, shkruan GazetaBlic. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Donis Avdijaj është suspenduar nga trajneri i tij, për shkak se ishte larguar nga hoteli pa lejen e trajnerit.

Thomas Meiner dhe Atakan Akkaynak dhe Donis Avdijaj u suspenduan nga trajneri dhe nuk u grumbulluan fare për këtë sfidë. Megjithatë, lojtarët tjerë nuk e zhgënjyen trajnerin. Edhe pa katër lojtarë, Willem II fitoi 2-0. Mbetet të shihet nëse pezullimi i tyre do të vazhdojë edhe më tutje

Comments are closed.