​Tottenhami futet në garë për Umtitin

4

Tottenham është duke punuar fuqishëm në merkaton e këtij afati kalimtar të janarit. Skuadra e Jose Mourinhos është futur në garë për, qendërmbrojtësin e Barcelonës Samul Umtit, transmeton KosovaPress, përcjellë gazeta Koha.

Mbrojtësi francez nuk është i lumtur në Camp Nou, dhe Mourinho e ka piketuar si qendërmbrojtësin ideal për skuadrën e tij.

Kujtojmë që për Umtitin  është interesuar edhe skuadra tjetër angleze, Arsenal.

Comments are closed.