​Maska të mira dhe të lehta për flokët

4

Për të gjithë që kanë probleme me flokë të dëmtuara apo te thata, maskat për flokë janë të shkëlqyeshme për përmirësim të gjendjes së përgjithshme të flokut.
U sjellim më poshtë dy maska të shëndetshme, por edhe të lehta për t’u përgatitur:Maskë me vezë,
Përzieni dy vezë me dy lugë ujë. Përdorni në flokë të lagura dhe bëni si masazh për flokët. Lëreni 10 – 15 minuta, lajeni me shampon të butë. Maskë prej mjaltit dhe vaj ullirit Përzieni tri lugë vaj ulliri me dy lugë mjaltë. Njëjtë si në rastin e mëparshëm. Pas gjysmë ore ose më shumë pastroni flokët.

Comments are closed.