​Liverpooli mëson kundërshtarin e Botërorit të Klubeve

2

Liverpooli do të udhëtojë drejt Katarit gjatë muajit dhjetor, për të marrë pjesë në Kupën e Botës për Klube.
“The Reds” kanë mësuar kundërshtarët e tyre, me rastin e hedhjes së shortit në Zurich.

Shorti ka parë Liverpoolin ose kundër skuadrës së Al – Sadd, Hienghene Sport ose Monterrey.Liverpool ka siguruar pjesëmarrjen në këto finale falë triumfit në Ligën e Kampionëve, ku në finale fitoi 2-0 kundër Tottenham Hotspur.

Turneu fillon më 11 dhjetor dhe zgjat deri më 22 dhjetor.

Comments are closed.