​LDK dhe Nisma tërheqin nga QNR komisionerët

0

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate i kanë tërhequr komisionerët e tyre nga Qendra e Numërimit të Votave.

Kjo tërheqje ka ndodhur, pasi aty ka filluar numërimi i votave të ardhura nga Serbia, të cilat nga këto dy parti po konsiderohen të paligjshme.

Gjatë numërimit të këtyre votave, komisionerët janë duke përdorur dorëza.(koha.mk)

Comments are closed.