​Coutinho: Jam më i lumtur te Bayerni se te Liverpooli e Barcelona

10

Mesfushori, Philippe Coutinho ka thënë se është më i lumtur te Bayern Munich se te Barcelona e Liverpool. Braziliani është huazuar nga klubi gjerman këtë verë dhe ka pasur shumë kritika për sezonin e dobët te klubi spanjoll.

Ai tha se gjithmonë është duke u ndjerë më i lumtur në “Allianz Arena”, transmeton KosovaPress, përcjellë gazeta Koha.

“Në ditët e para takova bashkëlojtarët dhe trajnerët. Çdo ditë ndihem më i lumtur. Bayerni është më familjar se klubet e mia të vjetra. E di atmosferën në Liverpool, por është ende më familjar këtu”, deklaroi ai.

Bayern nesër do të luaj kundër FK Crvena Zvezda në ora 21:00.