“Zonja Vdekjeprurëse” që vrau 309 nazistë (FOTO)

100

Lyudmila Pavlichenko konsiderohet si femra më e suksesshme si snajperiste në histori. Ajo është gruaja më vdekjeprurëse gjatë Luftës së Dytë Botërore, gjatë së cilës ajo vrau 309 ushtarë e oficerë të lartë nazistë. E cilësuar si Zonja Vdekjeprurëse, fotot e saj historike bardhezi dhe të shoqeve të saj së fundmi janë shndërruar me ngjyra nga rusja Olga Shirnina.

Të Ngjajshme