Sport

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 3510 | shfaqen: 21 - 30
image

Shkëndija e Rabotniçki diskutojnë Kupën

“Luajmë kundër Shkëndijës, një ekip shumë serioze që e ka treguar këtë edhe në kampionat. Mendoj se do të jetë finale spektakolare me numër të madh të shikuesve, pasi e dijmë se vetë prania e Shkëndijës garanton një gjë të tillë. Nuk do të jetë e lehtë, mirëpo ne pretendojmë të fitojmë Kupën”, ka deklaroi Sahiti
image

Tefejuz e treta në Turqi

Shkup, 15 maj -lubi i Mundjes “Tefejuz”, ka marrë pjesë në turniri ndërkombëtare për nxënës “Jusuf Toreli dhe Mevlana”, që u mbajtë në në Konja...
 Më tepër
image

Shutova nuk do të merr pjesë në garat evropiane?

“Akoma s’kemi kuvenduar për pjesëmarrje të sigurt, por ka disponim për këtë. Arsyet janë të qarta. Harxhimet janë të mëdha. E them këtë pasi bëhet fjalë për një buxhet të madh dhe nuk dihet se ku mund të bie shorti dhe në cilin shtet. Kryesia do të mblidhet së shpejti dhe bashkërisht do të marrim qëndrim se a do të marrim pjesë në garat evropiane apo jo”, thotë Mehmeti...
 Më tepër
image

Vërtetohet dënimi katërvjeçar i Ademit!

Nuk ka lajme të mira për Arijan Ademin. Komisioni Disiplinor i UEFA ia ka vërtetuar dënim katërvjeçar. “Ne kishim dy gjetjet e pavarura laboratorike nga...
 Më tepër
image

Kosova pranohet në FIFA

Kosova është pranuar me të drejta të plota në FIFA.  13 maji 2016 do të jetë përgjithmonë një ditë historike për futbollin kosovar. Kjo pasi që para...
 Më tepër
image

Vokrri: Ka disponim për pranimin e Kosovës në FIFA

Kosova sot mund të jetë anëtarja e 210 e FIFA’s. Delegacioni i FFK-së Fadil Vokrri kryetar dhe Flamur Bunjaku anëtar i KE të FFK-së, po marrin...
 Më tepër
image

Kosova në pritje të 105 “kokrrave” nga FIFA

Kosova tashmë i ka sytë kah Meksika, ku do të mbahet Kongresi i FIFA, e në të cilin do të votohet edhe për anëtarësimin e...
 Më tepër
image

Rexhepi: Shpresoj të arrij rezultate edhe më të mëdha

Xhudistja shqiptare Arbresha Rexhepi pas suksesit të madh që e arriti në Rumani, është pritur dje nga Drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport Marjan Spaseski. Rexhepi në Kupën Evropiane për kadet, u stolis me medaljen e bronztë, duke dëshmuar potencialin e madh që e ka dhe në të ardhmen nga ajo priten rezultate edhe më të mëdha...
 Më tepër
image

Rexhepi pajiset me UEFA Pro licencën

Shkup, 10 maj – Ka vazhduar trendi i trajnerëve të cilët po pajisen me UEFA Pro licencën. I fundit që u pajis me këtë licencë nga...
 Më tepër
image

Shkëndija e kërkon shpëtimin te Kupa

Kuqezinjtë të vetëdijshëm se rrezikojnë të mbesin pa trofe, duke marr parasysh ekipin që e ka dhe prapa vetes kanë një sponsor të fuqishëm siç është “Ecolog”, dëshirojnë me çdo kusht të fitojnë këtë trofe...
 Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 3510 | shfaqen: 21 - 30
OPINION
image

Si e fitoi Khani Londrën

“Të brohorasim të gjithë anti-Trumpin”, shkruante Roger Cohen tek The New York Times. Fitorja e Sadiq Khanit - djali mysliman i një shoferi autobusi -...
 Më tepër
image

Kadare dhe Kosova

Mehmet KRAJA...
 Më tepër
image

Tragjedia që vazhdon

Jurij GONÇARUK...
 Më tepër
Arkivi
first first Maj, 2016 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Arkivi sipas gazetareve