Hyrje | Sport

Sport

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjthsej: 1627 | Tregohen: 21 - 30
image

Vetëvritet, pas një “lufte” me depresionin

Andreas Bierman ka bërë vetëvrasje pas një lufte të gjatë me depresionin. Në moshën 33-vjeçare ka ndërruar jetë futbollisti gjerman, Andreas Bierman. Ky i fundit vdiq si
image

Gangsterat e futbollit

Mario Balotelli është njëri prej futbollistëve më kontrovers në botë. Ylli i Milanit ka shfaqur gjithmonë probleme në secilin klub ku ka luajtur, ndërsa këtë verë ...
...më shumë
image

Federer luan tenis në akullnajë (Video)

Legjenda zvicerane e tenisit, Roger Federer, në një lartësi prej 3. 475 metrash ka sfiduar kampionen në ski alpine, amerikanen Lindsey Vonn. Federer është përballur me ...
...më shumë
image

Nis revolucioni “Van Gal”, do largohen 10 “djaj”

Një skuadër që u rendit e 7-ta sezo nin e shkuar nuk mund të vazhdojë të punojë me Van Galin në stol. Kështu që në formacionin ...
...më shumë
image

Latifi nokauton Dempsejn për dy minuta (FOTO-VIDEO)

Luftëtarit me prejardhje nga Kosova, Ilir Latifit, i kanë mjaftuar 2 minuta e shtatë sekonda për ta mposhtur amerikanin Chris Dempseyn në Ultimate Fighting Championship ...
...më shumë
image

Largohet Jetmir Bexheti, Lulzim Imeri, kryetar i ri Shkëndijës

Pas një viti të suksesshëm funksionimi të KF Shkëndija nën pronësi të kompanisë “Ecolog”, klubi vendos për të sjell freskim duke bërë riorganizim në strukturën ...
...më shumë
image

Real Madrid - Atletiko Madrid, më 19 dhe 22 gusht

  Federata Spanjolle e Futbollit i ka zbuluar datat e zhvillimit të dy ndeshjeve të Superkupës së Spanjës ndërmjet Real Madridit dhe Atletico Madridit. Ndeshaj e parë ...
...më shumë
image

Arrestohet Fadil Vokrri

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, është arrestuar nga Policia e Kosovës dhe është në mbajtje prej 48 orësh. Vokrri dyshohet se gjatë ...
...më shumë
image

Lahm pensionohet nga Kombëtarja

Philipp Lahm i ka dhënë fund eksperiencës me përfaqësuesen gjermane. Kapiteni i “Die Mannschaft” ka vendosur të pensionohet nga futbolli ndërkombëtar ende pa i mbushur 31 ...
...më shumë
image

‘Fluturimi’ i Van Persiet, vepër arti në Brazil

Ishte goli më i përfolur i një Botërori të paharrueshëm. Goli i Robin van Persiet, i shënuar ndaj Spanjës, është shndërruar në një vepër arti, duke ...
...më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjthsej: 1627 | Tregohen: 21 - 30
OPINION
image

Angela Merkel dhe konflikti Shkup-Athinë

Angazhimi i kancelares gjermane do të thotë hedhja në fushën e betejave diplomatike për zgjidhjen e konfliktit mes Shkupit dhe Athinës të potencialeve të mëdha, që Berlini disponon në të gjitha drejtimet. Nuk do jetë e lehtë as për Shkupin dhe as për Athinën ...
...më shumë
image

Sistemi botëror dhe problemi izraelit

Reagimet e paefektshme sot kundër Izraelit kanë një arsye shumë esenciale, e cila është diskriminimi që sistemi botëror bën në favor të këtij shteti artificial ...
...më shumë
image

Prioritetet e gabuara

Të gjithë atyre që ia kanë mësyrë të paktën një herë Shqipërisë, viteve kur nuk ekzistonte “Rruga e Kombit”, nuk ka nevojë t’u tregohet se sa e rëndësishme është infrastruktura e mirë rrugore. Përshkimi i rrugës së vjetër të Kukësit për të zbritur në Milot ka qenë si një lojë mes jetës dhe vdekjes. Edhe kur ke mbërritur në Milot, dhe në të kundërtën, kur i je afruar Prizrenit, nuk është diskutuar as lodhja e as kohëzgjatja e udhëtimit që arrinte deri në 10 orë, porse ke shpëtuar i gjallë...
...më shumë
image

Pse nuk e dëgjuan shqiptarët Hafiz Ali Korçën

Manipulimi dhe rekrutimi i të rinjve shqiptarë që janë në një lloj vakuumi ideologjik, moral e fetar, është më i lehtë, se sa po të ishim një shoqëri e një komb stabil, që do ta kish të ruajtur të pacenuar kontinuitetin e mendimit të vet intelektual e të zhvillimit kombëtar. Prandaj, duhet të rikthehemi te mësimet esenciale si ky i Hafiz Ali Korçës, që e denoncon me forcë ideologjinë globale të terrorit, që të aftësohemi për t’u mbrojtur nga kërcënimet e sotme...
...më shumë
Arkivi
first first Korrik, 2014 first first
Di Ma Me En Pr Sh
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve