Sport

first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last gjithsej: 3637 | shfaqen: 101 - 110
image

Hasi merr te Legia Alban Sulejmanin

Shkup, 8 qershor - Alban Sulejmani do të jetë përforcimi i radhës, i treti këtë sezon te skuadra e Legia Varshavës, trajner i të cilit
image

Jam më shumë se shqiptar

Të shtunën, kombëtarja zvicerane do të luajë kundër Shqipërisë, duke filluar kështu finalet e Euro 2016. Në radhët e kundërshtarit ka kaq shumë futbollistë, të...
 Më tepër
image

Përfundoi Liga e basketbollit për femra në shkollat fillore

“Qëllimi ynë ishte që të gjitha nëntë shkollat e Çairit ti përfshimë në këtë aktivitet, gjë të cilën edhe e kemi bërë. Kishte një mungesë, pasi që duhej edhe meshkujt të jenë pjesë e këtyre garave, por shkaku kohës së ftoftë kishte një vonesë, por mendojmë që vitin e ardhshëm të shkojë paralel, pra të sikurse kishim ligën e femrave, të kemi edhe ligën e meshkujve”, u shpreh Miftari...
 Më tepër
image

Zhuta, boksieri që “sfidon” ëndrrën amerikane

Zhuta tregon se pas sukseseve në Maqedoni, por edhe ato në garat internacionale në boksin amator, synimi ishte dhe mbetet i njëjtë për të sfiduar një nga titujt botëror në SHBA. Me gjasë ky synim sipas Zhutës do të arrihet vitin e ardhshëm...
 Më tepër
image

Demiri, pasuria e radhës e futbollit të Maqedonisë

Besir Demiri, i riu nga Haraçina e Shkupit pas paraqitjeve të shkëlqyeshme me Shkëndijën e Tetovës dhe përfaqësuesen U 21 të Maqedonisë, pikërisht në dy kontrollueset e fundit debutoi për përfaqësuesen A të vendit. Djalosh i qetë, i heshtur dhe disi i tërhequr, në teren një ‘luftëtar’ i vërtetë që nuk ka pardon...
 Më tepër
image

Japonezi Takatani fitues i turnirit “Makedonski Biser”

Shkup, 5 qershor – Katër mundës të Maqedonisë ishin fitues në kategoritë e tyre në turnirin e 40 ndërkombëtar “Makedonski Biser”, i cili u mbajt...
 Më tepër
image

Shuhet legjenda e boksit, Muhammad Ali

Legjenda e boksit, Muhammad Ali ka vdekur në moshën 74 vjeçare, ka konfirmuar një përfaqësues i familjes së tij. Tri herë kampioni i peshave të rënda...
 Më tepër
image

Ishujt Fare, testi i radhës i Kosovës

Skuadra përfaqësuese e futbollit të Kosovës për herë të parë do të zhvillojë ndeshjen e parë ndërkombëtare pas njohjes nga UEFA dhe FIFA. Në të njëjtën...
 Më tepër
image

Ndaj Ukrainës si në eliminatore

Në miqësoren e dytë dhe të fundit para finaleve të Francë 2016, atë përballë Ukrainës, De Biasi pritet të luajë me skemën 4-5-1, pra me...
 Më tepër
image

Muhammad Ali përfundon në spital

Të tjera probleme për Muhammad Ali. Legjenda e boksit pasditen e të Enjtes u shtrua në spital, pasi kishte probleme me frymarrjen. Gjithsesi 74-vjecari është...
 Më tepër
first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last gjithsej: 3637 | shfaqen: 101 - 110
Arkivi
first first Gusht, 2016 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve