Sport

first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last gjithsej: 2899 | shfaqen: 101 - 110
image

Shakohoxha dhe Aga mysafir të FC Shkupi (Foto)

Kthimi në Ligën e Parë të Maqedonisë dhe paraqitja e mrekullueshme në javën e parë të kampionatit të Maqedonisë kundër Vardarit, ka bërë që Shkupi
image

Superkupa e Spanjës, Aduriz fundos Barcelonën. Baskët fitojnë 4-0

Barcelona është tronditur në ndeshjen e parë të Superkupës së Spanjës. Katalansit janë mundur 4-0 në “San Mames” nga Athletic Bilbao, duke i lënë pak...
 Më tepër
image

Shkëlqen Bardhi, shënon katër gola në Kupë

Shkup, 13 gusht – Ka vazhduar me paraqitjet futbollisti shqiptar në radhët e Ujpesht, Enis Bardhi. Pasi shënoi golin e shpëtimit javën e kaluar kundër...
 Më tepër
image

Futbollistët e Vullkanit pas epërsisë 2:0, nuk dalin në fushë

Ndeshja është ndërpre pas 45-minutave të para, pas rezultatit 2:0 në të mirë të skuadrës së Vullkan. Sipas mediave vendore delegati i ndeshjes Mehmet Abdiu pas përfundimit të pjesës së parë, ka kërkuar nga futbollistët e Vullkanit letërnjoftimet për të kontrolluar se a janë legjitimacionet në rregull ose jo gjë të cilën ata nuk kanë pranuar të dalin në fushë dhe të vazhdojnë ndeshjen. Sipas rregullores, ndeshja në fjalë do të regjistrohet me rezultatin zyrtar 3:0 në të mirë të Makedonia Gj.P. ...
 Më tepër
image

Rivaldo tërhiqet përfundimisht nga futbolli

I kthyer në muajin qershor për të ndihmuar klubin në të cilin është vetë president (Mogi Mirim) dhe për të bërë realitet ëndrrën për të...
 Më tepër
image

Çifliganec kryetar i ri i, Vrenezi mbetet nënkryetar

Shkup, 13 gusht - Vanço Çifliganec është presidenti i ri i Federatës së Mundjes së Maqedonisë (FBSM). Kjo u vendos dje në Kuvendin e jashtëzakonshëm...
 Më tepër
image

KF Shkëndija: Nuk presim të kemi probleme

Shkëndija tani më ka përvojë të konsiderueshme të organizimit edhe të ndeshjeve ndërkombëtare, si të atyre zyrtare, ashtu edhe kontrolluese gjatë fazave përgatitore. Prandaj vlerësojmë se jemi të dëshmuar në këtë aspekt dhe nuk presim të kemi probleme. Ne kemi sektor të posaçëm që është në kontakt të vazhdueshëm me tifozët tanë, pasi ne i vlerësojmë si pjesë e rëndësishme e Shkëndijës. ‘Ballistët’ janë të vetëdijshëm se klubi ec drejt nivelit evropian dhe ata janë duke na ndjekur në këtë drejtim”, thonë nga Zyra për Marrëdhënie me Publikun pranë KF Shkëndija...
 Më tepër
image

Seferi rikthehet në fushë pas tre jave

Shkup, 12 gusht – Lajme të mira ka marrë futbollisti shqiptar në radhët e skuadrës zvicerane Jang Bojs, Taulant Seferi. Mjekët e klubit i kanë...
 Më tepër
image

Shtyhet për shtator Superkupa e Maqedonisë

Shkup, 12 gusht – Superkupa e Maqedonisë ndërmjet kampionit aktual Vardarit dhe fituesit të Kupës së Maqedonisë Rabotniçki, është prolonguar dhe e njëjta nuk do...
 Më tepër
image

F.Osmani: I lumtur që i shënova rivalit të përjetshëm (Foto/Video)

"Është një ndjenjë e papërshkruar dhe jam shumë i lumtur me këtë gol kundër rivalit të përjetshëm siç është Vardari”, shprehet për KOHA, Osmani. Ai thotë se para ndeshjes kanë pasur një vetëbesim se pa pikë nuk do të kthehen në Çair ...
 Më tepër
first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last gjithsej: 2899 | shfaqen: 101 - 110
Arkivi
first first Tetor, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve