Fillimi | Sport | Mourinho nuk do të punojë në Bundesliga

Mourinho nuk do të punojë në Bundesliga

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka përjashtuar mundësinë për të drejtuar ndonjë ekip në Gjermani, duke shpjeguar se pamundësia e tij për të folur gjermanisht do të ishte problem.
“Nuk jam një trajner i tillë i cili qëndron në të njëjtin klub në një vend për gjithë jetën. Është diçka që më bën më të mirë, fakti që jam në vendin e katërt (të karrierës). Dhe të punoj në vende si Italia, Spanja dhe Anglia, kjo ju bën gjithnjë e më të mirë”.
“Do të doja [të punoj në Gjermani] por, të jem i sinqertë, është shumë e rëndësishme në aftësitë e mia si trajner ta di gjuhën. Të komunikoj me lojtarët, të jem me shtypin është në një mënyrë shumë komforte, pasi mediat janë një pjesë e rëndësishme e punës tonë dhe mendoj se nuk do të isha në maje të potencialit tim duke punuar në Gjermani, andaj është jashtë mendjes time”.
“Por për shkak të kualitetit të lojës dhe shumë gjërave që i kuptoj në futbollin gjerman, po, do të më pëlqente”, ka thënë Mou për Bild.

Votoni këtë tekst
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaSport
Previous
image
Lirisë i rikthehet imazhi i dikurshëm
Dëshmi për këtë janë sukseset e fundit që ky klub është duke i arritur, fillimisht vitin e kaluar kur KM Liria u shpall kampion shtetëror, sukses ky i cili i kishte munguar klubit qysh prej vitit 1984, teksa edhe këtë vit vazhduan me tempin e njëjtë dhe në sfidën e parë, kampionatin zgjedhor që u mbajt para dy jave arritën të fitojnë 4 vende të para. Në ndërkohë, në kampionatin zgjedhor për junior, i cili u mbajt javën e kaluar, klubi nga Çairi fitoi tre vende të para, që konsiderohet si një sukses i madh. këto janë dëshmi se KM Liria ngadalë por me hapa të sigurt po i kthehet imazhi të cilin e gëzonte dikur ...
image
Të nominuarit për Arritjen e Vitit në Sport - “Milingona e Artë 2014” /FOTO/
Arritjet e vitit “Milingona e Artë” 2014 po afrohet drejt finales. Tanimë janë shpallur të nominuarit në nëntë kategori dhe votimi është i hapur deri më 28 shkurt. Për ta njohur publikun më mirë me të gjithë të nominuarit, punën e tyre dhe arsyen pse janë nominuar këtë vit, do të sjellim materiale, intervista dhe deklarata nga vetë të nominuarit në secilën kategori. Më poshtë mund t’i lexoni opinionet e të nominuarve në “Arritjet e vitit në Sport”...
image
Aksident i rëndë për Fernando Alonson! (Foto)
Piloti i McLaren-Honda, Fernando Alonso, ka dalë jashtë piste duke pësuar një aksident të rëndë, pasi është përplasur me murin ndarës.   Kjo ngjarje ka...
image
Boksit në Maqedoni nuk i jepet rëndësi sa duhet
Nëse në të kaluarën Maqedonia krenohej me sukseset e arritura në boks, sot në mungesë të kushteve dhe menaxhimi jo të mirë të bordit udhëheqës të Federatës së Boksit dhe neglizhenca e Agjencisë për rini dhe sport, e ka bërë që çdo vit shuhet nga një skuadër. Në të kaluarën kemi numëruar pesë klube shqiptare, tash për nga aktiviteti mund ti numërojmë vetëm dy qytete të cilët japin kontribut në fushën e boksit”, thotë trajneri i Shkëndijës, Jusuf Hashimi ...
image
Mervin Topojani me 24 vjeç bëhet referi i parë me licencë republikane
Deri më tani kjo nuk i ka shkuar për dore asnjë referit në Maqedoni, bile edhe atyre më të njohurit që janë. Ndryshe, pos Topojanit, me këtë licencë janë pajisur edhe dy refer tjerë shqiptar, Habil Livoreka nga Tetova dhe Kushtrim Lika nga Kërçova...
image
Seferi, shqiptari i vetëm nga Maqedonia në Ligën e Evropës
Taulant Seferi do të jetë futbollisti i vetëm shqiptar nga Maqedonia që do të luan në ndeshjet e Ligës së Evropës. Mesfushori i krahut me...
image
Reali me një këmbë në çerekfinale, Basel-Porto mbyllet në barazim
Reali i Madridit i është afruar ndjeshëm kualifikimit për në fazën tjetër të Champions Leagues, pas fitores 2-0 ndaj Schalke në Gjermani.  Për skuadrën e...
image
17 vjeçari Rexhepi shpallet kampion te seniorët
Edhe pse është vetëm 17 vjeç, ai në këtë kampionat për herë të parë garoi në kategorinë e seniorëve, teksa nuk iu desh shumë dhe pas një lufte jashtëzakonisht të mirë, zuri vendin e pare duke lënë gojëhapur të gjithë të pranishmit, përfshi këtu edhe stafin teknik të klubit të mundjes Liria në krye me trajnerin Lulzim Vrenezi ...
image
Baseli dhe Reali duan fitore
Kampioni i Zvicrës, Baseli, pa dyshim se ka prej sfidave më të vështira në garën më prestigjioze të Champions League. Baseli në stadiumin “St.-Jakob-Park”, do...
image
CHL:S’ka fitues në dy ndeshjet e para të 1/8-ave
Champions League është rikthyer mbrëmjen e kësaj të marte me fazën e eliminimeve direkte. Dy ndeshjet e para të 1/8-ave, PSG- Chelsea dhe Shakhtar Donetsk-Bayern...
image
N.Mustafi: Është plotësuar gjithë ajo që është pritur nga ekipi
Skuadra e Shkëndijës, të hënën i ka dhënë fund qëndrimit 20 ditorë në Antali të Turqisë, ku zhvilloi fazën e dytë dhe kryesore të përgatitjeve...
image
Tairi, një lojtarë që i mungonte ekipit
Shtatë futbollist të ri gjatë afatit kalimtar të janarit iu bashkuan skuadrës së Gostivarit, teksa në mesin e tyre është Flamur Tairi, një lojtar me...
image
Përplasje shqiptaro-serb!
Një ndeshje e rangut të dytë të Landit të Vjenës por që pritet me kërshërinë më të madhe në futboll, është ajo mes “SV Albania”...
image
Dortmundi "shënjestron" Shkodran Mustafin
E ardhmja e Shkodran Mustafit mund të jetë larg Valencias. Paraqitjet shumë pozitive të futbollistit me origjinë shqiptare me fanellën e klubit nga Mestalla kanë...
image
"Progresi i Schumacher, shumë i ngadaltë"
"Progresi i Michael Schumacher është jashtëzakonisht i ngadaltë dhe në horizont nuk duket asnjë mrekulli". Është ky konfirmimi që bën një burim për të përditëshmen...
Next
Arkivi
first first Shkurt, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag