Fillimi | Sport | Messi, së shpejti baba

Messi, së shpejti baba

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Lionel Messi së shpejti do të bëhët baba. Lajmi qarkullonte prej kohësh në media, por vetëm orët e fundit u bë zyrtar nga e fejuara e yllit argjentinas të Barcelonës, Antonela Rokuzzo. Nëpërmjet profilit të saj në rrjetin social Twitter, Antonela Rokuzzo deklaroi se  është shtatzënë, lajm ky që vjen një momentin më të vështirë të Messi-t dhe Barcelonës së tij të eliminuar në mënyrë të papritur nga Liga e Kampioneve.

'Tani mund ta them-shkruan Antonella në mesazhin e saj, - unë dhe Lionel presim një fëmijë. Jam shtatzënë prej 11 javësh. Falenderoj median që nuk insistoi shumë në verifikimin nëse ky lajm ishte i vërtetë apo jo'. Historia e dashurisë mes Lionel Messi-t dhe Antonella Rokuzzo-s nisi në vitin 2008 dhe tashmë pas 4 vjetësh cifti do të presë fëmijën e parë. (t.ch.)

Votoni këtë tekst
1.00

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaSport
Previous
image
Gati sallat, pa ndërtuar vetëm një
“Prej gjithsej 35 sallave sportive të cilat i realizon Agjencioni për Rini dhe Sport, mund të themi se të ky projekt është në përfundim dhe është duke u kryer me suksese dhe të gjitha sallat e përfunduar janë duke u shfrytëzuar për punë. E vetmja sallë sportive e cila nuk është përfunduar ende është ajo e cila ndërtohet në Fakultetin “Shën Kirili dhe Metodij”, në Shkup”, ka deklaruar Fevzi Mani...
image
Super debutim i Ersen Asanit
Edhe pse ndeshjen e parë e luajtëm si mysafir, ndjenja ishte shumë mirë, pasi në stadiumin në lagjen ‘Hekuran’ pati afër 500 simpatizues të Shkupit, të cilët me përkrahjen e tyre, të detyrojnë të japish maksimumin nga vetja”, pohon për KOHA, Asani...
image
Kozniku i kënaqur me lojën dhe përforcimet
Prapë po përsëris si lojtarët e mi poashtu edhe të Teteksit, kanë luajtur në një fushë shumë të rëndë. Mirëpo, është ndeshja e parë pas një pauze të gjatë. Në ekipin tonë ndaj Teteksit debutuan pesë lojtar të rinj, dhe mund të them se jam shumë i kënaqur me angazhimin që e kanë bërë”, pohon Kozniku ...
image
Arrestohet për marrëdhënie seksuale me të mitur
Ish-mesfushori i Manchester City-t, aktualisht lojtari i Sunderland, Adam Johnson, është arrestuar nga policia për “marrëdhënie seksuale me të mitur”. Mosha aktuale e vajzës nuk...
image
Liga e Parë:Shkëndija e fortë për Teteksin
Të dielën ka startuar sezoni pranveror në Ligën e Parë futbollistike të Maqedonisë. Derbi i javës së 18 është zhvilluar në qytetin e Tetovës, ku...
image
Liga e Dytë:Barazon Shkupi, fiton Gostivari
Gjatë ditës së shtunë ka filluar sezoni pranveror në Ligën e Dytë futbollistike të Maqedonisë. Ekipi i FC Shkupit stinorin pranveror e ka nisur me...
image
Liria fiton dy vende të para
Gjatë vikendit në qytetin e Radovishit janë mbajtur garat për junior në kuadër të kupës së përgjithshme. Klubi i mundjes “Liria”, nga Shkupi, vazhdon me...
image
Ejupi debuton për Slaven Belupon
Futbollisti shkupjan, Muzafer Ejupi pas transferimit të tij te Slaven Belupo, ditën e shtunë në takimin Rijeka - Slaven Belupo ka debutuar në Ligën më...
image
Për 45 vite me radhë pasion për biçikletat (Foto)
I lindur në vitin 1961, Nevzat Seferi i njohur ndryshe në mesin e popullatës si Xati për 45 vite me radhë nuk është ndarë nga biçikletat. Në rrëfimin për gazetën KOHA, Seferi thotë se që nga mosha 9 vjeçare dhe deri tani ka pasur rreth mbi 30 biçikleta, ndërsa aktualisht në garazhin e tij ndodhen 12 biçikleta...
image
Lirisë i rikthehet imazhi i dikurshëm
Dëshmi për këtë janë sukseset e fundit që ky klub është duke i arritur, fillimisht vitin e kaluar kur KM Liria u shpall kampion shtetëror, sukses ky i cili i kishte munguar klubit qysh prej vitit 1984, teksa edhe këtë vit vazhduan me tempin e njëjtë dhe në sfidën e parë, kampionatin zgjedhor që u mbajt para dy jave arritën të fitojnë 4 vende të para. Në ndërkohë, në kampionatin zgjedhor për junior, i cili u mbajt javën e kaluar, klubi nga Çairi fitoi tre vende të para, që konsiderohet si një sukses i madh. këto janë dëshmi se KM Liria ngadalë por me hapa të sigurt po i kthehet imazhi të cilin e gëzonte dikur ...
image
Të nominuarit për Arritjen e Vitit në Sport - “Milingona e Artë 2014” /FOTO/
Arritjet e vitit “Milingona e Artë” 2014 po afrohet drejt finales. Tanimë janë shpallur të nominuarit në nëntë kategori dhe votimi është i hapur deri më 28 shkurt. Për ta njohur publikun më mirë me të gjithë të nominuarit, punën e tyre dhe arsyen pse janë nominuar këtë vit, do të sjellim materiale, intervista dhe deklarata nga vetë të nominuarit në secilën kategori. Më poshtë mund t’i lexoni opinionet e të nominuarve në “Arritjet e vitit në Sport”...
image
Aksident i rëndë për Fernando Alonson! (Foto)
Piloti i McLaren-Honda, Fernando Alonso, ka dalë jashtë piste duke pësuar një aksident të rëndë, pasi është përplasur me murin ndarës.   Kjo ngjarje ka...
image
Boksit në Maqedoni nuk i jepet rëndësi sa duhet
Nëse në të kaluarën Maqedonia krenohej me sukseset e arritura në boks, sot në mungesë të kushteve dhe menaxhimi jo të mirë të bordit udhëheqës të Federatës së Boksit dhe neglizhenca e Agjencisë për rini dhe sport, e ka bërë që çdo vit shuhet nga një skuadër. Në të kaluarën kemi numëruar pesë klube shqiptare, tash për nga aktiviteti mund ti numërojmë vetëm dy qytete të cilët japin kontribut në fushën e boksit”, thotë trajneri i Shkëndijës, Jusuf Hashimi ...
image
Mervin Topojani me 24 vjeç bëhet referi i parë me licencë republikane
Deri më tani kjo nuk i ka shkuar për dore asnjë referit në Maqedoni, bile edhe atyre më të njohurit që janë. Ndryshe, pos Topojanit, me këtë licencë janë pajisur edhe dy refer tjerë shqiptar, Habil Livoreka nga Tetova dhe Kushtrim Lika nga Kërçova...
image
Seferi, shqiptari i vetëm nga Maqedonia në Ligën e Evropës
Taulant Seferi do të jetë futbollisti i vetëm shqiptar nga Maqedonia që do të luan në ndeshjet e Ligës së Evropës. Mesfushori i krahut me...
Next
Arkivi
first first Mars, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag