Hyrje | Sport | Adios Barça

Adios Barça

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola do të largohet nga klubi në fund të sezonit. Strategu katalan ka njoftuar futbollistët dhe stafin e tij në Nou Camp se nuk do të vazhdojë kontratën që i skadon gjatë verës.

Barcelona, brenda vetëm një jave u eliminua në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nga Chelsea, dhe pothuajse humbi garën për titull në La Liga nga Real Madridi.Guardiola pritet të pushojë për një vit nga angazhimi për shkak të presionit të madh që ka ndjerë në drejtim të gjigantit katalan, që u përcoll me sukses të madh.41 vjeçari, i cili bëri 479 paraqitje për Barcelonën mes 1990 dhe 2001, u emërua për trajner më 2008 dhe udhëhoqi skuadrën drejt 13 trofeve. (express)

Vlerëso tekstin
0

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

gjthsej: | Tregohen:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst
Tjera ngaSport
Previous
image
Derbi i Milanos, derbi i tifozëve
Te dielën do të zhvillohet derbi i Italisë mes Milanit dhe Interit. Ky takim do të jetë edhe derbi i tifozëve. Milan-Inter është sfida që ka fituar popullaritet dhe për ngjyrat e koreografitë e tifozëve. Në njërin krah, atë veriorë qëndrojnë tifozët zikaltër të Interit e në krahun jugor, ata kuqezinj të Milanit ...
image
A mund t’ia shkaktojë Renova disfatën e parë Vardarit?
Pas disfatës në Shkup me 3-1 në garat e Kupës së Maqedonisë, skuadra e Renovës do të ketë rast ti hakmerret Vardarit, në duelin që ...
image
“Shvercerat” festojnë 25 vjetorin, Shkupi titullin e kampionit vjeshtor
E shtuna është festë e trefishtë për skuadrën e Shkupit, tifozët e saj dhe për të gjithë ata që e duan dhe bëjnë tifo për këtë klub. Të shtunën përveç se është dita e alfabetit shqip, e përkundër kësaj feste FC Shkupi luan ndeshjen e fundit kampionale dhe pa marrë parasysh rezultatit përfundimtarë, Shkupi shpallet kampion vjeshtor, që është festë në vete. Pastaj po këtë ditë tifo grupi “Shvercerat Shkup” festojnë 25 vjetorin, ata të cilët në çdo ndeshje ishin lojtari i 12-të i ekipit si në ndeshjet në Çair, ashtu edhe jashtë saj...
image
Ferrari ndahet nga Alonso, vjen Vettel
Tashmë është zyrtare, Fernando Alonso lë Ferrarin. Në vitin e ardhshëm do të zëvendësohet nga Vettel, Fillimisht skuadra nga Maranello lajmëroi ndarjen nga piloti spanjoll ...
image
Serbi-Shqipëri, një ndeshje që duhet përsëritur
I dashur Mishel! Unë Stefano Takoni po të shkruaj këtë letër miku im, si Ambasador i Paqes i Qendrës së Paqes mes Popujve të Asizit ...
image
Gjashtë klube në ndjekje të shtatlartit Sadik
Berat Sadik është bërë shënjestër e shumë klubeve, pas shkëlqimit në kampionatin zviceran. Respektivisht, sulmuesi shkupjan, aktualisht për skuadrën e Tunit ka shënuar tetë gola, ...
image
Shaqiri kërkon hakmarrje, Nexhipi thotë se tre pikët ngelin në Tiranë
Fundjava në Kampionatin e Shqipërisë sjell derbi ndeshjen ndërmjet Partizanit dhe Kukësit, e cila është vlerësuar si ndër më të rëndësishmet e sezonit për të ...
image
Enis Rexhepi, kampion botëror në bodybuilding (Foto)
I riu shqiptar nga Tetova, Enis Rexhepi  bëhet kampion botëror i bodybildingut natyral deri në moshën 19 vjeçare. Tetovari 17 vjeçar, Rexhepi jeton me familjen e ...
image
Sadik: Mund të luajë për Kosovën
“Dua të them se në të ardhmen mund të luaj për përfaqësuesen e Kosovës. Kam të drejtë të luaj për këtë përfaqësuese, ndërsa për këtë kam biseduar me seleksionuesin Albert Bunjaku. Atë dit kur Kosova edhe zyrtarisht do të merë pjesë në kualifikimet për Kampionatin Evropian ose Botëror, unë mund të vij dhe të luaj”, pohon Sadik, i cili ka lindur në Shkup, por familja e tij jeton në Finlandë. Ndryshe, Sadik për momentin mbron ngjyrat e skuadrës zvicerane Tun ...
image
Dardan Miftari i lumtur që është pjesë e Dardania Lozanë (Foto)
"Ka një vit që jam pjesë e kësaj skuadre dhe sinqerisht jam i kënaqur si nga aspekti financiar poashtu edhe nga mënyra se si klubi funksionon”, pohon ruajtësi i rrjetave ...
image
Boks - Turneu "Adem Jashari": Maqedonia merr pjesë me katër garues
Federata e Boksit e Kosovës më 22 e 23 nëntor organizon për herë të 16-të turneun e boksit amator, “Adem Jashari”, i cili këtë vit ...
image
Huliganit Bogdanov i ndalohet hyrja në stadiume
Huligani serb, Ivan Bogdanov, nuk do të ketë më mundësi të shkaktoj trazira kur luanë Serbia. Ai do të jetë i detyruar të paraqitet në ...
image
Italia fiton falë autogolit të Salihit (Video)
Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje nga Italia me rezultat 1:0, në miqësoren e zhvilluar sonte në Genova. Kuqezinjtë kanë bërë lojë mjaft të mirë dhe janë ...
image
Shkupi lider edhe në mini futboll
Jo vetëm në Ligën e dytë, po F.C. Shkupi është duke dominuar edhe në garat e mini futbollit (futsall). Pas pesë xhirove kjo skuadër po ...
image
Kamberi dhe Marshoviq synojnë medalje në Botërorin e Tokios
“Ka gjashtë muaj që jemi përgatitur për këtë eveniment mjaftë të rëndësishëm. Kemi zhvilluar përgatitje intensive bashkë me garuesin tjetër Bajro Marshoviq dhe mezi presim të marrim pjesë në një eveniment madhështor siç është Botërori në Tokio. Synimi jonë është që të plasohemi në mesin e tre më të mirëve dhe kuptohet të fitojmë ndonjë medalje, që do të paraqiste sukses të madh për Maqedoninë”, pohon Kamberi ...
Next
Arkivi
first first Nentor, 2014 first first
Di Ma Me En Pr Sh
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Arkivi sipas gazetareve
Tags
Ska tags per kete artikull