Fillimi | Sport | Pique dërgohet në spital

Pique dërgohet në spital

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, është dërguar në një spital lokal si pasojë e përplasjes me Victor Valdesin në takimin ndaj Chelseat. Spanjolli humbi vetëdijen për ca çaste pas goditjes që pësoi në kokë nga portieri, mirëpo për një kohë u kthjell dhe u kthye në fushë. Megjithatë, ai nuk mundi të vazhdojë dhe u zëvendësua nga Dani Alves.
Në një komunikatë të Barcelonës thuhet se Pique ka pësuar tronditje të lehtë, por do ta kalojë natën në spital në mënyrë që të jetë i mbikëqyrur.
Ndryshe përkundër lojës së jashtëzakonshme, Barcelona nuk ka arritur ta mposhtë Chelsean në ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Sfida e zhvilluar në Camp Nou përfundoi me rezultat 2-2.

Votoni këtë tekst
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaSport
Previous
image
Kozniku i kënaqur me lojën dhe përforcimet
Prapë po përsëris si lojtarët e mi poashtu edhe të Teteksit, kanë luajtur në një fushë shumë të rëndë. Mirëpo, është ndeshja e parë pas një pauze të gjatë. Në ekipin tonë ndaj Teteksit debutuan pesë lojtar të rinj, dhe mund të them se jam shumë i kënaqur me angazhimin që e kanë bërë”, pohon Kozniku ...
image
Arrestohet për marrëdhënie seksuale me të mitur
Ish-mesfushori i Manchester City-t, aktualisht lojtari i Sunderland, Adam Johnson, është arrestuar nga policia për “marrëdhënie seksuale me të mitur”. Mosha aktuale e vajzës nuk...
image
Liga e Parë:Shkëndija e fortë për Teteksin
Të dielën ka startuar sezoni pranveror në Ligën e Parë futbollistike të Maqedonisë. Derbi i javës së 18 është zhvilluar në qytetin e Tetovës, ku...
image
Liga e Dytë:Barazon Shkupi, fiton Gostivari
Gjatë ditës së shtunë ka filluar sezoni pranveror në Ligën e Dytë futbollistike të Maqedonisë. Ekipi i FC Shkupit stinorin pranveror e ka nisur me...
image
Liria fiton dy vende të para
Gjatë vikendit në qytetin e Radovishit janë mbajtur garat për junior në kuadër të kupës së përgjithshme. Klubi i mundjes “Liria”, nga Shkupi, vazhdon me...
image
Ejupi debuton për Slaven Belupon
Futbollisti shkupjan, Muzafer Ejupi pas transferimit të tij te Slaven Belupo, ditën e shtunë në takimin Rijeka - Slaven Belupo ka debutuar në Ligën më...
image
Për 45 vite me radhë pasion për biçikletat (Foto)
I lindur në vitin 1961, Nevzat Seferi i njohur ndryshe në mesin e popullatës si Xati për 45 vite me radhë nuk është ndarë nga biçikletat. Në rrëfimin për gazetën KOHA, Seferi thotë se që nga mosha 9 vjeçare dhe deri tani ka pasur rreth mbi 30 biçikleta, ndërsa aktualisht në garazhin e tij ndodhen 12 biçikleta...
image
Lirisë i rikthehet imazhi i dikurshëm
Dëshmi për këtë janë sukseset e fundit që ky klub është duke i arritur, fillimisht vitin e kaluar kur KM Liria u shpall kampion shtetëror, sukses ky i cili i kishte munguar klubit qysh prej vitit 1984, teksa edhe këtë vit vazhduan me tempin e njëjtë dhe në sfidën e parë, kampionatin zgjedhor që u mbajt para dy jave arritën të fitojnë 4 vende të para. Në ndërkohë, në kampionatin zgjedhor për junior, i cili u mbajt javën e kaluar, klubi nga Çairi fitoi tre vende të para, që konsiderohet si një sukses i madh. këto janë dëshmi se KM Liria ngadalë por me hapa të sigurt po i kthehet imazhi të cilin e gëzonte dikur ...
image
Të nominuarit për Arritjen e Vitit në Sport - “Milingona e Artë 2014” /FOTO/
Arritjet e vitit “Milingona e Artë” 2014 po afrohet drejt finales. Tanimë janë shpallur të nominuarit në nëntë kategori dhe votimi është i hapur deri më 28 shkurt. Për ta njohur publikun më mirë me të gjithë të nominuarit, punën e tyre dhe arsyen pse janë nominuar këtë vit, do të sjellim materiale, intervista dhe deklarata nga vetë të nominuarit në secilën kategori. Më poshtë mund t’i lexoni opinionet e të nominuarve në “Arritjet e vitit në Sport”...
image
Aksident i rëndë për Fernando Alonson! (Foto)
Piloti i McLaren-Honda, Fernando Alonso, ka dalë jashtë piste duke pësuar një aksident të rëndë, pasi është përplasur me murin ndarës.   Kjo ngjarje ka...
image
Boksit në Maqedoni nuk i jepet rëndësi sa duhet
Nëse në të kaluarën Maqedonia krenohej me sukseset e arritura në boks, sot në mungesë të kushteve dhe menaxhimi jo të mirë të bordit udhëheqës të Federatës së Boksit dhe neglizhenca e Agjencisë për rini dhe sport, e ka bërë që çdo vit shuhet nga një skuadër. Në të kaluarën kemi numëruar pesë klube shqiptare, tash për nga aktiviteti mund ti numërojmë vetëm dy qytete të cilët japin kontribut në fushën e boksit”, thotë trajneri i Shkëndijës, Jusuf Hashimi ...
image
Mervin Topojani me 24 vjeç bëhet referi i parë me licencë republikane
Deri më tani kjo nuk i ka shkuar për dore asnjë referit në Maqedoni, bile edhe atyre më të njohurit që janë. Ndryshe, pos Topojanit, me këtë licencë janë pajisur edhe dy refer tjerë shqiptar, Habil Livoreka nga Tetova dhe Kushtrim Lika nga Kërçova...
image
Seferi, shqiptari i vetëm nga Maqedonia në Ligën e Evropës
Taulant Seferi do të jetë futbollisti i vetëm shqiptar nga Maqedonia që do të luan në ndeshjet e Ligës së Evropës. Mesfushori i krahut me...
image
Reali me një këmbë në çerekfinale, Basel-Porto mbyllet në barazim
Reali i Madridit i është afruar ndjeshëm kualifikimit për në fazën tjetër të Champions Leagues, pas fitores 2-0 ndaj Schalke në Gjermani.  Për skuadrën e...
image
17 vjeçari Rexhepi shpallet kampion te seniorët
Edhe pse është vetëm 17 vjeç, ai në këtë kampionat për herë të parë garoi në kategorinë e seniorëve, teksa nuk iu desh shumë dhe pas një lufte jashtëzakonisht të mirë, zuri vendin e pare duke lënë gojëhapur të gjithë të pranishmit, përfshi këtu edhe stafin teknik të klubit të mundjes Liria në krye me trajnerin Lulzim Vrenezi ...
Next
Arkivi
first first Mars, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag