Fillimi | Sport | Rrëshqet Barcelona

Rrëshqet Barcelona

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Me rezultat prej 1-1, ka përfunduar derbi katalan mes Espanyolit dhe Barcelonës që u zhvillua të dielën mbrëma në Estadi Cornella-El Prat.

Në gjysmën e parë të takimit u shënua një gol, ndërsa Blaugranët nuk ishin aq bindës siç dinë të jenë zakonisht. Dani Alves dërgoi një top në drejtim të Cesc Fabregas, i cili me kokë e mposhti portierin Alvarez (16’), ndërsa me epërsi minimale të mysafirëve skuadrat shkuan në pushim. Në fraksionin e dytë, lojtarët e Barcës mundoheshin ta imponojnë lojën e tyre, mirëpo jo rrallëherë rrezikoheshin nga skuadra vendase.

Ndërkohë që Blaugranët kërkonin golin e sigurisë, ndodhi e kundërta, shënoi Espanyoli. Raul Rodriguez dërgoi një top në drejtim të Thievy Bifoum, ky i fundit e gjeti Alvaro Vazquezin, i cili me kokë e barazoi rezultatin (86’).

Në fund të takimit, Barcelona pati një rast të shkëlqyer për të shënuar, por edhe një mundësi penaltie, por kështu nuk mendoi arbitri, i cili gjatë gjithë mbrëmjes mori disa vendime kontroverse. Ky barazim e lë Barcelonën pesë pikë prapa liderit Real Madrid. (Telegrafi)


Votoni këtë tekst
2.33

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaSport
Previous
image
De Biasi: Cana është tërhequr nga kombëtarja
Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, konfirmoi në një konferencë për shtyp se Lorik Cana është tërhequr nga kombëtarja. “Cana nuk është grumbulluar për ndeshjet...
image
Lansdkrona e Sopit eliminon Malmen
Shkup, 26 gusht – Agim Sopi dhe skuadra e tij Landskrona BoIS kanë bërë që gjitha mediat suedeze të shkruajnë dhe të flasin për ata....
image
Shkëndija largohet me nder nga Evropa
Shkëndija ndalet në play-off të Liga Evropës, ku arriti për herë të parë në histori duke shkruar kështu faqet më të lavdishme të përfaqësimit të...
image
Ismaili pas katër viteve largohet nga Zhelezareci
Shkup, 25 gusht – Njëri prej futbollistëve më të mirë shqiptar në futsall (futboll i vogël), Taulant Ismaili ka nënshkruar kontratë me skuadrën e Velesit....
image
Shkëndija kërkon biletën për fazën e grupeve
Humbja prej 2:1 në Belgjikë u jep shpresë kuqezinjve për të shpresuar në fitore dhe momentin historik për klubin por edhe Maqedoninë, pasi në këtë rast ekipi tetovar do të jetë e para që ka siguruar plasman në grupet e Liga Evropës. Trajneri Bruno Akrapoviq por edhe kapiteni Ferhan Hasani janë të mendimit se kjo pengesë mund të kalohet ...
image
Engjëlli, yll i ragbit italian
Si i ri është marrë me futboll, por pastaj për një kohë të shkurtër ka filluar të merret me ragbi. Fuqia e tij fizike, i ka pëlqyer trajnerëve të ragbit dhe ai ka filluar të merret me këtë sport . Në moshën 13 vjeçare starton me këtë sport, i cili në Itali ka filluar të praktikohet shume dhe ka një përkrahje të madhe nga federatat sportive...
image
Shkëndija-Genti, për vetëm 100 denarë
Skuadra e Shkëndijës, e cila po e realizon me sukses ëndrrën evropiane, nga dita e djeshme ka hedh në treg biletat për ndeshjen kthyese të...
image
Ndeshja Genti-Shkëndija, drejtpërdrejtë në TV “Art”
Përballja ndërmjet Gentit dhe Shkëndijës, në kuadër të ndeshjes së parë të plej-ofit në Liga Evropë, ka zgjuar shumë interesim për të gjithë tifozët shqiptar...
image
Kuqezinjtë nuk dorëzohen, besojnë në mrekulli
“Ndeshje e vështirë gjithsesi. Nuk duhet të flasim për cilësitë e një ekipi që është vazhdimisht në grupe të Evropa Ligës dhe Ligës së kampionëve. Do të provojmë befasinë dhe të shpresojmë në mrekulli. Jemi këtu për të dhënë më të mirën tonë, duke dhënë gjithçka nga vetja për të provuar mrekullinë”, deklaroi për gazetën Koha, Ardian Cuculi...
image
500 mije euro per Shkendije, nese e kalon Gentin
Në stilin e klubeve te mëdha evropiane, pronari i KF Shkëndija, z. Lazim Destani futbollistëve të tij ju ka premtuar një premi prej 500 mijë...
image
Pas Tërstenës, Sejdiut dhe Saliut, edhe unë po shkruaj historinë
“Jam femra e parë dhe e vetme shqiptare nga Maqedonia që do ta përfaqësoj shtetin në evenimentin më të madh sportiv në botë. Normalisht që ky fakt më bën të ndjehem krenare me veten. Besoj që edhe shqiptarët tjerë në Maqedoni duhet ta vlerësojnë suksesin tim, pasi që në një farë mënyre - unë po shkruaj historinë e popullit shqiptarë në Maqedoni së bashku me sportistët tjerë siç janë Shaban Tërstena, Shaban Sejdiu dhe Aziz Saliu, të cilët kanë qenë pjesëmarrës para 30 viteve dhe pas një kohe shumë të gjatë del një femër shqiptare sportiste”, pohon Drita Islami...
image
Nora Gjakova shijon fitoren e parë në Lojërat Olimpike
Nora Gjakova ka arritur të shënojë fitoren e parë në Lojërat Olimpike të Rio 2016. Xhudistja kosovare ka triumfuar n kategorinë 57 kilogramë kundër kolumbianes, Amaris....
image
Majlinda ia sjell Kosovës medaljen e artë olimpike
Xhudistja Majlinda Kelmendi ia ka sjellë Kosovës medaljen e parë të artë olimpike. Ajo ka triumfuar në kategorinë deri në 52 kilogramë në Lojërat Olimpike “Rio...
image
Majlinda në gjysmëfinale do të përballet me Nakamuran
Japonezja Misato Nakamura është kundërshtarja e radhës e Majlinda Kelemndit në Lojërat Olimpike Rio 2016. Nakamura mposhti rusen Natalia Kuziutina dhe në gjysmëfinale do të përballet...
image
Jakupi i lumtur, shpreson të merr pjesë në Tokio
Në një situatë të tillë pritet që më në fund Maqedonia në Lojërat e ardhshme Olimpike në Tokio, të ketë sportist me normë olimpike, të cilët nuk do të jenë vetëm “statik” në manifestimin më të madh sportiv...
Next
Arkivi
first first Gusht, 2016 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag