Rrihen brutalisht lojtarët e FC Shkupi!

7 479

Shkup, 26 mars – Dramë e vërtetë për lojtarët e KF Shkupi të grupmoshave U-18 në Prilep në ndeshjen kampionale të së dielës me KF Pobeda  bwn tw ditur “faktidtor.ch”. Ata janë sulmuar në mënyrë brutale nga vendasit duke vënë në rrezik jetën e tyre.

Një ndeshje mes tensioneve të mëdha dhe fyerjeve më të ulëta në baza nacionale ka bërë që lojtarët e klubit shqiptarë nga kryeqendra të jenë objekt sulmi i rëndë fizik ,pak para përfundimit të ndeshjes .Ata sipas disa burimeve janë sulmuar nga lojtarët vendas por edhe të tjerë përfshirë edhe tifozë .Disa lojtarë të KF Shkupi kanë kërkuar edhe ndihmë mjekësore .

Ndeshja midis dy skuadrave është ndërprerë për shkak të këtij incidenti të rëndë ndërsa referi kryesorë bën një skandal më të madh duke i dhënë tre pikët skuadrës vendase .

Të Ngjajshme