Rrahje masive në Selanik dhe Varshavë (VIDEO)

252

Në Selanik dhe Varshavë ka pasur incidente mes tifozëve të PAOK-ut – Schalkes dhe Legia Warszawa – Ajaxit. Në Varshavë, tifozët e Legias kanë sulmuar me gurë dhe fishekzjarrë hotelin ku kanë qenë të vendosur tifozët e Ajaxit. Kurse, në Selanik, tifozët e PAOK-ut kanë sulmues fansat e Schlkes, shkruan Express. Por, më pas gjermanët janë përleshur me policin greke, e cila ka intervenuar me shkopinjtë gome. Më poshtë mund t’i shihni videot e përleshjeve në Selanik dhe Varshavë.

Huliganët e Legias duke sulmuar tifozët e Ajaxit

Huliganët e PAOK-ut duke sulmuar tifozët e Schalkes

Të Ngjajshme