Mançester Siti nën akuzë nga antidopingu

Një histori absurde, por që mund t’i kushtojë shtrenjtë Mançester Sitit. Klubi anglez është vënë nën akuzë dhe po hetohet nga federata angleze, pasi ka shkelur rregullat për kontrollet...

Një histori absurde, por që mund t’i kushtojë shtrenjtë Mançester Sitit. Klubi anglez është vënë nën akuzë dhe po hetohet nga federata angleze, pasi ka shkelur rregullat për kontrollet anti-doping.  Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë rast pozitiv, por sipas rregullores, klubet duhet të njoftojnë në mënyrë të detajuar për vendndodhjen e lojtarëve edhe gjatë javës, në rast se planifikohet ndonjë test antidopingu pas stërvitjes.  Me sa duket, Siti ka ndryshuar program, por nuk e ka njoftuar antidopingun, që tashmë është ankuar te federata angleze. Nuk dihet ende çfarë ndodh në raste të tilla, por nuk përjashtohet një gjobë e rëndë, ndërsa nuk bëhet fjalë për ndonjë ndëshkim me heqje pikësh.

Kategoritë
Sport
Ska komente

Publiko komentin

*

*

Të ngjashme