Tech

 • Instagram gati të mposhtë Snapchat

  Storiet në Instagram tani kanë aq përdorues sa edhe Snapchat. Së bashku me 150 milionë përdorues ditor, Instagram sot njoftoi lansimin e reklamave në storie. Foto reklamat 5-sekondëshe dhe video reklamat 15-sekondëshe (të paklikueshme) do të fillojnë të paraqiten në mes të storjeve të njerëzve të ndryshëm. Formati, siç...
 • Telefonat e HTC të tregojnë çfarë të veshësh

  Smartphone-i i fundit i HTC ka një program që studion sjelljet dhe planifikimet e pronarit të tij dhe më pas bënë rekomandime në bazë të asaj që ka përpunuar. Kjo karakteristikë quhet Sense Companion, dhe përdoret për të shtuar jetën e baterisë si dhe të sugjeron se çfarë të...
 • Manhart MH2 630 BMW M2 (FOTO)

  Manhart Performance edhe zyrtarisht ka promovuar modelin e saj të modifikuar BMW M2, i quajtur Manhart MH2 630. Para se gjithash, modelin Manhart MH2 630 e lëviz motori me gjashtë cilindra 3,0 litërsh nga modeli BMW M4, por forca e tij është rritur në 630 kuaj fuqi dhe moment...
 • Edhe “Whatsappi” mund të përgjohet

  Muaj më parë, “Facebook” reklamoi me të madhe se aplikacioni “whatsapp”, i blerë më herët nga kompania e Mark Zukerberg, ishte më i sigurti në botë dhe nuk mund të përgjohej apo spiunohej në asnjë mënyrë. Por duket se kjo ishte thjesht reklamë, pasi ekspertët kanë zbuluar dhe konfirmuar...
 • 24.10 TEKNOLOGJI Pistoleta që duket si telefon....

  Pistoleta që duket si telefon (FOTO/VIDEO)

  Në Evropë, policia është paralajmëruar të qëndrojë vigjilente, ngase në treg është shfaqur një pistoletë e cila ka formën e një telefoni mobil. Pistoleta e kalibrit 380 mundet të paloset dhe të merr formën e një telefoni mobil “smartphone”. Ky “zbulim” do të fillojë të shitet ilegalisht në Evropë...
 • 14.30 TEKNOLOGJI KRYESORE Sfungjeri i ri që është 10 herë më i fortë se çeliku... (1)

  “Sfungjeri” i ri që është 10 herë më i fortë se çeliku

  Një material i ri i sapo zbuluar është shumë më i lehtë dhe 10 herë më i fortë se çeliku. Materiali i ri e merr forcën e mahnitshme nga konfigurimi i tij unik gjeometrik. Ky super material është i përbërë nga grimca grafeni të shtypura të cilat ngjasojnë me...
 • Ferrari më i bukur në botë del në shitje për 12 mln dollarë (FOTO)

  Është padyshim një prej makinave më të bukura që mund të kemi parë, por çmimi ndoshta është pak i ekzagjeruar, pavarësisht historisë që ka. Ky Ferrari ka dalë në shitje për shifrën e 12 milionë dollarëve. Ferrari 250 GT California Spyder, i prodhuar në vitet ’60, është ruajtur në...
 • Dalin fotot e smartfonit të ri Motorola? (FOTO)

  Tifozët e teknologjisë këto ditë nuk kanë pritur asgjë të re në lidhje me serinë e ardhshme Moto të kompanisë Motorola, por në internet janë shfaqur fotot e smartfonit të ri Moto G5 Plus. Në faqen rumune të internetit, të dyqanit online OXL, në ofertë ishte pasardhësi i fundit...
 • A e dini se ky kod hap çdo telefon (FOTO)

  A e dini se ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni akses në informacionet e fshehura të telefonin tuaj, transmeton Gazeta Metro. Një kod i thjeshtë mund t’ju japë akses në informacionet e fshehura të Iphone-it tuaj, aq sa mund t’ju lejojë të bëni ndryshime...