Sport

 • Mexhedoviq do të jetë përforcimi i parë i Shkëndijës (VIDEO)

  Shkup, 16 janar – Futbollisti boshnjak Dino Mexhedoviq, pritet të jetë njëri një nga emrat e ri dhe i pari në radhët e skuadrës së Shkëndijës. 27-vjeçari nga Bosnja e Hercegovina luan në pozitën e mesfushorit ofensivë dhe ka qenë futbollisti i Paderbornit, skuadrën së dytë Volfsburg, Nojsterlic dhe...
 • Ozil qetëson tifozët e Arsenalit

  Tifozë të Arsenal-it, qëndroni të qetë! Mesut Ozil nuk ka ndërmend të largohet nga Londra. Ka disa muaj që spekulohet se mesfushori mund të mos e rinovojë kontratën e tij me “Topçinjtë”, ashtu si sulmuesi Alexis Sanchez. Të dy është shkruar se kanë kërkuar paga të larta, por të...
 • Përleshje brutale mes prindërve në një ndeshje futbolli (VIDEO)

  Në një ndeshje mes të rinjve të skuadrës Teide ndaj asaj Guia, dy prindër janë përleshur në mënyrë brutale për arsye ende të pazbuluara, raporton “AS”, transmeton Gazeta Express....
 • Kur Pogban e lëshojnë nervat (VIDEO)

  Pogba, i cili shkaktoi penallti në barazimin 1:1 me Liverpoolin, për një moment ka humbur mendjen, duke bërë një gjest të pahijshëm ndaj mesfushorit të Liverpool, Jordan Henderson, transmeton Gazeta Express. Pak pasi shkaktoi penallti, Pogba i nervozuar kapi për fyti mesfushorin e Liverpoolit, duke e përplasur përtokë, por ky...
 • Pesë arsyet e dështimit të Realit ndaj Sevillas

  E përditshmja madrilene “AS” ka bërë një artikull duke treguar pesë arsyet e dështimit të Real Madridit ndaj Sevillas, humbje kjo që i kthen një hapa prapa në garën për titull, pasi tani ekipi i Zinedine Zidane ka vetëm një pikë më shumë se vendi i dytë, por që...
 • Bilic si Payet, para 20 viteve “tradhëtoi” West Hamin

  Ndonëse mund të tingëllojë krejtësisht paradoksale, por konkretisht Slaven Bilic, jo pak por trajneri i ekipit, mund të jetë i vetmi në kampin e West Ham që në këto momente nuk mund të jetë vënë kundër yllit të ekipit londinez, Dimitri Payet, pas kërkesës së këtij të fundit për...
 • “Kloni” shqiptar i Ibrahimovic “çmend” mediat angleze

  Manchester United dhe Liverpool u ndanë me një barazim 1-1 në derbin e javës së 21-të në Premier League. Por, para ndeshjes, “Mirror” në fillim e të tjerat më pas, i kushtuan një lajm “klonit” shqiptar të Zlatan Ibrahimovic, i cili ishte duke e pritur atë të shtunën mbrëma...
 • Ja 7 yjet që fituan “Topin e Artë”, por asnjëherë Championsin (FOTO)

  Ata janë futbollistë që kanë fituar shumë në karrierën e tyre duke lënë gjurmë në skuadrat ku janë aktivizuar, por jo mungon një trofe shumë i rëndësishëm, Champions League. Nga Cannavaro deri te fenomeni “Ronaldo”, të gjithë kanë fituar “Topin e Artë”, por s’kanë mundur të triumfojnë në trofeun...
 • E konfirmojnë Duka dhe Vokrri – Liga e përbashkët drejt formimit

  E konfirmojnë Duka dhe Vokrri – Liga e Përbashkët drejt formimit. Federata Shqiptare e Futbollit dhe Federata Kosovare e Futbollit, kanë filluar bisedimet konkrete për të ideuar një aktivitet të përbashkët që të jetë mbi kuadrin e miqësoreve të zakonshme mes klubeve. Konfirmimi vjen edhe nga presidenti i FSHF-së, Armand Duka,...