Infrared

first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last gjithsej: 2751 | shfaqen: 141 - 150
image

DiCaprio rikthehet me filmin e ri

Filmi i shumëpritur nga dyshja Leonardo DiCaprio dhe regjisori Alejandro Gonzalez Inarritu nuk do të dalë deri vitin tjetër, por padyshim që mezi pritet nga
image

Ajo nuk është modele - ajo është kandidat presidencial në Poloni

Pas Kroacisë, një vend tjetër ka një shans të madh për të marrë postin e Presidentes, edhe atë një grua me trup dhe fytyrën të...
 Më tepër
image

Tuna: Nuk e prisja të jem në "dance off"

Këngëtarja shkupjane, Tuna Sejdiu, vazhdon  "sfidën" në "Dancing with the stars", ku dhe po pëlqehet mjaft shumë."Ndonëse nuk e prisja të jem në 'dance off',...
 Më tepër
image

American Sniper “shkatërron” arkat filmike në Amerikë

Filmi nga Clint Eastwood “American Sniper” ka vendosur rekord në Boxoffice për javën e premierës për muajin janar, duke arritur të mbledhë plot 105 milionë...
 Më tepër
image

Ndahen Ronaldo e Irina

Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë, por ka humbur modelen ruse, Irina Shayk.Cristiano Ronaldo dhe Irina Shayk nuk janë më bashkë. Ylli i Real Madridit...
 Më tepër
image

8 vjet që nga lansimi i iPhonit të parë

Janë bërë tetë vjet që nga dita kur Steve Jobs zbuloi smartfonin e kompanisë, Apple iPhone. Ishte një mrekulli.Përpara se të shfaqej iPhone, smartfonët kishin...
 Më tepër
image

Arabia ndalon dordolecët!

Një fetva e lëshuar nga dijetari religjioz saudit, Mohammad Saleh Al Minjed, ndalon ndërtimin e dordolecit pasi thotë se është praktikë shumë perëndimore. “Nuk lejohet...
 Më tepër
image

Eminemi ia plotëson dëshirën e fundit fansit

Reperi i famshëm Eminem i ka plotësuar dëshirën e fansit Gage Garmo, një djalë 17-vjeçar të cilit mjekët i kanë dhënë vetëm edhe një javë...
 Më tepër
image

Çifti më i ri, Rihanna dhe DiCaprio

Çifti më i ri i Hollywoodit ka emrin Leonardo DiCaprio dhe Rihanna të cilët janë parë “shumë të afërt me njëri tjetrin”, gjatë festës në...
 Më tepër
image

Ora e mençur që kontrollon veturën

Audi në Panairin e Teknologjisë CES në Las Vegas, ka prezantuar orën e vetë të mençur, përmes së cilës mund të kontrollohet vetura. Edhe pse...
 Më tepër
first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last gjithsej: 2751 | shfaqen: 141 - 150
OPINION
image

Vazhdojnë manipulimet me shqiptarët e Luginës

Riza HALIMI Natyrisht ishte fryma e re politike e shkaktuar me rënien e murit të Berlinit që imponoi ndryshimet ligjore që mundësuan pluralizmin politik dhe sistemin...
 Më tepër
image

Një dramë po kthehet në tragjedi

Zoran JORDANOVSKI Pamjet e tmerrshme të gjendjes kaotike në Gjevgjeli po qarkullojnë nëpër botë. Qyteti me 10.000 banorë në jug të Maqedonisë gjendet në afërsi të...
 Më tepër
image

Rikthimi i mureve dhe vizave në Ballkan

Arben MALAJ Emigracioni ilegal nga Ballkani Perëndimor dhe rajonet në konflikt drejt vendeve të BE-së konsiderohet sot shqetësimi numër një për institucionet e BE-së, sidomos për...
 Më tepër
image

Zgjedhjet e reja, shpresë apo disfatë për Erdoganin?

Leonidha MËRTIRI Zgjedhjet në Turqi duket se janë më afër hyrjes në një raund të ri. Kur duhen dhe katër ditë të përfundojë afati për formimin...
 Më tepër
Arkivi
first first Gusht, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Arkivi sipas gazetareve