Hyrje | Infrared

Infrared

first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last gjthsej: 2405 | Tregohen: 101 - 110
image

Apple do të blej Beats Electronics për 3.2 miliardë dollarë

Apple thuhet se është duke përfunduar një marrëveshje për të blerë Beats Electronics për një shumë 3.2 miliardë dollar. Sipas Financial Times, e cila e
image

Përse kemi frikë t’i dorëzohemi dashurisë për dikë?

Historia e një dashurie të humbur është një nga më të dhembshmet që mund të rrëfejmë dhe një pyetje na mundon vazhdimisht: Përse dështojnë lidhjet ...
...më shumë
image

Çifti amerikan bën seks mbi barin e kishës, duke prishur dasmën!

Në brendësi të kishës celebrohet martesa, mbi bar, sapo dolën jashtë, një çift bën seks përpara miqve dhe katër fëmijëve. Ka ndodhur në Salt Lake ...
...më shumë
image

Peshkatari gjen një bretkosë në gojën e peshkut

Një peshkatar amator u mahnit, kur zbuloi një bretkosë të gjallë në gojën e një peshku që zuri atë ditë. Teksa Angus James përpiqej të ...
...më shumë
image

Makina godet pulën, dëmtohet makina!

Kur një pulë tentoi të kalonte rrugën, ajo u godit në kokë nga një makinë që ecte me 110 km/h. Në çastin kur askujt nuk ...
...më shumë
image

Myslimanët rrezikojnë martesën mes Xhorxh Klunit dhe Alamudin

Nëse do të martoheshin vërtet në Londër, në shtator, siç pëshpëritet prej ditësh, gjë që është përforcuar edhe nga shfaqja e një unaze të bukur, ...
...më shumë
image

Djali shpëtohet nga zemra e lopës

Një djalë i vogël i lindur me dy vrima kërcënuese për jetën në zemër, ka festuar ditëlindjen e tij të parë, falë zemrës së një ...
...më shumë
image

Albana, shqiptarja “me trup prej llastiku” (Video)

Për një kohë të gjatë ajo ka qenë e vetmja që në nivel planetar e zotëronte figurën e ndërlikuar të “harkut me shigjetë”. Ditët festive ...
...më shumë
image

Çfarë tregojnë format e trupit në lidhje me ju?

Shkencëtarët pohojnë se forma e trupit të femrës mund të ofrojë çelësin për të kuptuar jetën e saj seksuale. Kështu, për shembull, mendimi i vërtetuar ...
...më shumë
image

Çfarë punuan yjet para se të bëhen të famshëm?

Edhe pse tani pasuria e tyre arrin shifra milionëshe, disa nga emrat më të njohur në Hollywood dikur punon për bukën e gojës. Pop diva ...
...më shumë
first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last gjthsej: 2405 | Tregohen: 101 - 110
OPINION
image

Situata në Maqedoni dhe konteksti i saj historik

Prof. Dr. Ibrahim GashiVështruar në kontekstin historik, Republika e Maqedonisë si entitet shtetëror është krijuar në rrethana të një konstelacioni tepër kompleks ndërkombëtar gjatë dhe ...
...më shumë
image

Qime në vezë

Shqiptarët muslimanë, si komunitet dominues në shoqërinë shqiptare, pa dyshim që janë bartës të projekteve madhore historiko-kombëtare. Si komunitet më i madh, janë faktori kyç i tolerancës ndërkonfesionale shqiptare; gjithnjë ditën t’ua shtrijnë dorën vëllezërve të vet të krishterë, si nga komuniteti katolik ashtu edhe nga ai ortodoks...
...më shumë
image

Pesha e barazisë

Mr. Festim POLLOZHANI...
...më shumë
Arkivi
first first Korrik, 2014 first first
Di Ma Me En Pr Sh
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve