Fillimi | Infrared | Rita Ora, flet shqip në filmin britanik

Rita Ora, flet shqip në filmin britanik

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Rita Ora, sensacioni i muzikës pop që po përflitet si pasardhësja e Rihannës, para se të shndërrohej në yll muzike ka provuar të bëhet edhe aktore. Në vitin 2004, Rita ka interpretuar në një film britanik me buxhet të ulët. Filmi i realizuar në vitin 2004 titullohet “Svips”. Rita ka interpretuar rolin e një vajze emigrante nga Kosova e për këtë arsye dialogët e saj  kanë qenë në gjuhën shqipe. 

Madje, Rita ka folur me një dialekt të fortë kosovar. Filmi është rikthyer në qendër të medias britanike, menjëherë pas jehonës që Rita Ora po bën si këngëtare. Disa media britanike e kanë bërë të ditur lajmin duke postuar edhe disa sekuenca të filmit. 

Votoni këtë tekst
2.20

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaInfrared
Previous
image
Dua Lipa futet në toplistën muzikore në Amerikë
Dua Lipa ka arritur të hyjë në listën e 100-të këngëve më të dëgjuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, informon "KultPlus". Dua me "Blow Your...
image
Nga i droguar, në multimilioner
Khalil Rafati, 46 vjeç është themeluesi i zinxhirit të njohur ‘SunLife Organics’, i specializuar në shitjen e lëngjeve të frutave. Në vetëm 5 vjet jeta...
image
Bebja që lindi dy herë!
Ndonjëherë duhet besuar në mrekulli pasi edhe mund të ndodhin. Këtë e tregon historia e Lynlee Boemer, vogëlushja e cila lindi 2 herë. Kur nëna...
image
Tarkani planifikon të bëhet baba
Megaylli turk Tarkan, i cili para 17 viteve i ka ngrirë spermatozoidët e tij, është i gatshëm të bëhet baba, shkruan gazeta turke "Gynesh". Këngëtari ka...
image
Shumë prej jush e keni, por a e dini se çfarë do të thotë emri "Samsung"
Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë, dhe derisa ajo është, duke luftuar të mbajë...
image
Thellohet skandali – Brad Pitt ka abuzuar me gjithë familjen?
Në procesin investigativ lidhur me situatën e krijuar në avion mes Brad Pitt dhe djalit të tij, do të përfshihet gjithë familja bashkë me Angelina...
image
NASA: Toka në nëntor do jetë 15 ditë në errësirë
Gjatë muajve të fundit ka pasur mjaft raportime në lidhje me Tokën dhe ndryshimet e saj por jo gjithçka është konfirmuar. \"NASA ka konfirmuar së fundmi...
image
Action Bronson publikon këngën e re (Video)
Arian Asllani, njohur si Action Bronson ka publikuar projektin e ri. “Durag vs Headband”, titullohet kënga më e re e këngëtarit që po bën karrierë në...
image
Pique zbulon si e “zuri” Shakirën
Gerard Pique ka zbuluar se si arriti t’ia pushtojë zemrën këngëtares së njohur, Shakira. Gerard Pique dhe Shakira janë një ndër çiftet më të njohura në...
image
Jon Bon Jovi shpërthen ndaj Hollywood-t
Këngëtari legjendar Jon Bon Jovi ka shijuar 3 dekada duke qenë qendra e vëmendjes si vokalisti i grupit roker Bon Jovi. Ai rezultoi tepër i suksesshëm...
image
Vlora Çitaku pushton ballinën e revistës amerikane
Vlora Çitaku është ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Jam e nderuar që këtë vit revista ‘Jeta në Uashington’ të përzgjedh ambasadoren e...
image
Ryan Gosling dhe Eva Mendes përfundimisht të martuar
Si për të ruajtur ekuilibrin e kurorave në Hollywood, që u prish disi nga lajmi i ndarjes mes Brad Pitt dhe Angeline Jolie, mediat rozë...
image
Femrat që meshkujt nuk iu rezistojnë dot
Si ka mundësi që vajza më pak tërheqëse shpesh herë i vjedhin vëmendjen meshkujve ndërkohë që ato më të bukura e perfekte janë të prirura...
image
Franca, i pari shtet që ndalon përdorimin e gotave dhe pjatave plastike
Franca është bërë vendi i parë në botë që ka ndaluar përdorimin e gotave dhe pjatave plastike. Një ligj i ri francez kërkon që pajisjet plastike...
image
Angelina Jolie kërkon të divorcohet nga Brad Pitt
Angelina Jolie raportohet se ka paraqitur dokumentat për t’u divorcuar nga aktori Brad Pitt, pas dy vjet martese. TMZ raporton se kjo kërkesë e Angelina Jolie...
Next
Arkivi
first first Tetor, 2016 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag