Fillimi | Globi | Tribunali përfundon me dëshmitarët në rastin Haradinaj

Tribunali përfundon me dëshmitarët në rastin Haradinaj

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Prokuroria e Tribunalit të Hagës ka njoftuar se më 20 prill ka mbyllur çështjen ndaj ish-komandantit të UÇK së, Ramush Haradinaj, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj, sa i përket thirrjes së dëshmitarëve. Me këtë vendim Trribunali i Hagës ka ardhur në përfundim të procesit gjyqësor ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, njofton "Zëri". Prokuroria e Tribunalit po ashtu njofton se më 2 maj në sallën e gjyqit do të jepen detaje të tjera rreth këtij rasti. Haradinaj, edhe pse ishte shpallur i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, Dhoma e Apelit e kishte rikthyer në gjykim ish kryeministrin e Kosovës.

 

Votoni këtë tekst
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaGlobi
Previous
image
Vuçiq i përgjigjet SHBA-ve për të zvogëluar varësinë nga gazi rus
Në një ndryshim të madh të politikave, kryeministri i Serbisë deklaroi se shteti i tij do të pranojë thirrjet e SHBA-ve që të zvogëlojë varësinë...
image
Vuçiç mbërrin në Tiranë, pritet nga kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave
Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, mbërriti në Tiranë, rreth orës 11.00 dhe aktualisht po zhvillohet ceremonia e mirëseardhjejes në Pallatin e Brigadave. Vizita e tij...
image
Lushtakut 12 e Selimit 6 vjet burgim, të tjerët lirohen
Kolegji ndërkombëtar i gjyqtarëve në Gjykatën themelore në pjesën veriore të Mitrovicës shpalli verdiktin për të akuzuarit e grupit "Drenica 1".Sipas këtij verdikti kryetari i...
image
Larje hesapesh në mes të Tiranës, 3 të vrarë me armë zjarri
Një përplasje mes grupesh të armatosura shkaktoi panik në zonën e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë. Pronari i një lokali dhe dy nipat e tij...
image
Aleksandar Vuçiç sot në Tiranë, masa të forta sigurie dhe rrugë të bllokuara
Aleksandar Vuçiç do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Shqipëri, e cila është e para pas 7 dekadash e një kryeministri serb.Zoti Vuçiç do...
image
Nishani: “Kumanova”, ngjarje e izoluar. Të mos kthehet në konflikt
Presidenti Bujar Nishani, duke folur paraditen e së martës në punimet e SEECP, ka prekur ngjarjet e ndodhura së fundmi në Kumanovë, duke apeluar për...
image
Mirsad Ndrecaj përcillet për në banesën e fundit (Foto)
Të martën në xhaminë e Sefës në Gjakovë, iu është falur namazi i xhenazes njërit nga të vrarët në konfliktin e Kumanovës, Mirsad Ndrecajt.Në këtë...
image
SEECP, krerët e vendeve të rajonit mblidhen në Tiranë, Serbia injoron
Krerët e shteteve të Vendeve të Evropes Juglindore do të takohen sot në Tiranë në kuadër të Samitit të Krereve te Shteteve dhe Qeverive te...
image
Varrosen sot në Prishtinë të rënët e Kumanovës
Tetë të vrarët në luftimet e 9 dhe 10 majit në Kumanovë do të varrosen sot në Varrezat e Dëshmorëve në Prishtinë.Të rënët Xhafer Zymberi,...
image
Vrasje mes shqiptarëve në Vjenë të Austrisë
Pas një përplasje mes katër të rinjve që sipas mediave austriake janë të gjithë nga Kosova, ka mbetur një person i vdekur, ndërsa dy persona...
image
Rusia tërheq Ratko Mladiçin nga Haga?!
Rusia ka ndërmarrë një veprim të fshehtë, për siç thuhet, të paktën, për të tërhequr përkohësisht kriminelin e luftës, gjeneralin Ratko Mladiq nga Burgu i...
image
Vuçiq: Pa dialog me Kosovën nuk ka antarësim në BE
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se hapja e kapitujve të parë të neogciatave me BE-në për anëtarësim të Serbisë në BE varet ekskluzivisht...
image
Stërvitje ushtarake e SHBA-së, Bullgarisë dhe Rumanisë në Detin e Zi
Dymbëdhjetë anije ushtarake rumune, shkatërrues amerikan dhe anije bullgare, si edhe rreth 1.500 ushtarë do të marrin pjesë në periudhln prej 25 deri 28 maj...
image
Ministri shqiptar i Punëve të Brendshme në mbrojtje 24-orëshe për shkak të kërcënimit për atentat
Ministri shqiptar i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri dhe anëtarët e familjes së tij janë në mbrojtje 24-orëshe për shkak të kërcënimeve për atentat, kumtoi...
image
BE reagon për tensionet Tiranë-Athinë
Bashkimi Europian reagon për mosmarrëveshjet mes Shqipërisë dhe Greqisë lidhur me kërkimet për naftë në Detin Jon. Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijançiq deklaroi se...
Next
Arkivi
first first Maj, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag