Nga kohadmin

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjthsej: 17957 | Tregohen: 71 - 80
image

Cogito, Gaza sum

Për arsyet e njëjta që kemi qenë dhe jemi kundër Hitlerit, sot jemi edhe kundër Netanjahut. Për arsyet e njëjta që na mbushen sytë me lot sa herë që e shohim filmin “Pianisti”, po për ato arsye na mbushen sytë me lot kur shohim sot skena të ngjashme edhe në Gaza. Njësoj siç jam ndjerë kur e kam vizituar Qendrën e Holokaustit në Shkup, njësoj ndjehem kur i shoh ato foto e video nga masakrat izraelite në Gaza......
...më shumë
image

Mesazhi i Reisul Ulemasë së BFI-së, H. Sulejman ef. Rexhepi:Të ndihmojmë nevojtarët

"Në fund të Ramazanit na është bërë obligim dhënia e Zekatul Fitrit. Pejgamberi a.s. thoshte se me dhënien e Zekatul Fitrit ne pastrojmë agjërimin tonë nga fjalët e tepërta, mëkëmbim dhe përforcojmë institucionet e thirrura për normat islame si dhe ndihmojmë ata që janë në nevojë", thuhet në urimin e ef.Rexhepit ...
...më shumë
image

Mustafi: Titullin ua dedikoj familjes dhe gjithë shqiptarëve

Kur e ke dresin e Gjermanisë luan për Gjermaninë, kjo është normale. Por kur edhe populli nga e ke origjinën të përkrah, kjo është ndjenjë e bukur dhe suksesin e ndanë me të gjithë ato që të qëndrojnë pas,tha reprezentuesi gjerman Shkodran Mustafi gjatë një konference për shtyp të mbajtur në vendlindjen e tij në Gostivar...
...më shumë
image

Juventusi humb nga ekipi i ligës së pestë

Juventusi e ka filluar me shumë “sukses” turneun e ndeshjeve parasezonale. Bianconerët e Massimiliano Allegrit u mposhtën me rezultat 3-2 nga rivali lokal, Lucento. Nuk po ...
...më shumë
image

Drogba rikthehet tek Chelsea

Didier Drogba rikthehet tek Chelsea. Pas disa ditësh bisedimesh sulmuesi nga Bregu i Fildishtë firmosi më në në fund një kontratë një vjeçare me blutë e ...
...më shumë
image

Kërcënohet me vdekje Xhemal Ahmeti

Me një postim në facebook publicisti Xhemal Ahmeti reagon ndaj kërconimit që mbrëmë e shpërndanë islamorkstremë të Gostivarit kundër tij. Militantë radikalë islamikë nga Gostivari ...
...më shumë
image

Shkupi shënon 51 vjetorin e tërmetit katastrofik

Shkupi nesër me aktivitete të shumta do ta shënojë 51-vjetorin e tërmetit katastrofik të 26 korrikut të vitit 1963 në të cilin jetën e humbën ...
...më shumë
image

Ministri Izairi u takua me kryetarët e komunave nga rajoni planor i Pollogut

Me ftesë të ministrit të Ambientit të Jetesës dhe Planifikimit Hapësinor, Nurhan Izairi, sot u takuan kryetarët e komunave të Rajonit planor të Pollogut dhe ...
...më shumë
image

Angazhim i madh i BE-së për zgjidhjen e emrit

“Është e qartë se ata duan ta shmangin këtë çështje dhe të vazhdojnë në rrugën e mosmarrjes së vendimit as në NATO e as në BE dhe të anulojnë edhe vendimin edhe progresin e anëtarësimit dhe fillimit të negociatave. Që të ndryshojë kjo nevojitet absolutisht fokus më i madh nga vendet anëtare të NATO-s dhe në BE-së", tha Poposki në kontekst të deklaratës së kancelares gjermane Angela Merkel për përfshirjen në negociatat për emrin...
...më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjthsej: 17957 | Tregohen: 71 - 80