Nga kohadmin

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjthsej: 19414 | Tregohen: 1 - 10
image

Romano Prodi: Shqipëria duhet të bëhet anëtare e BE-së para vitit 2020

Ish kryeministri i Italisë Romano Prodi dje ka deklaruar se integrimi i Shqipërisë në BE duhet të bëhet para vitit 2020. Gjatë një vizite në ...
...më shumë
image

Në frontin e luftës kibernetike

Kur Estonia vendosi të çlirohet nga simboli i përkatësisë së saj të dikurshme në BRSS kishin kaluar tashmë 16 vite nga fitimi i pavarësisë, por ...
...më shumë
image

Disfata e Obamës

Barack Obama kalon vetveten: vazhdon të injorojë Von Clausewitz dhe hidhet në luftën e tij të dytë, pas asaj të Libisë, pa kurrfarë vizioni politik. ...
...më shumë
image

Jashari takoi ambasadorin Sholendil

Ministri i Drejtësisë, Adnan Jashari të martën u takua me ambasadorin e Turqisë në vend, Omyr Sholendil. Gjatë takimit, ambasadori Sholendil shprehu gatishmërinë e Turqisë ...
...më shumë
image

Boksieri kroat e nokauton referin (Video)

Boksieri kroat, Vido Lonçar e ka nokautuar referin, gjatë përballjes me lituanezin Algirdas Aniulis, në Kampionatin Evropian të boksit për juniorë, që po mbahet në ...
...më shumë
image

Xhaferri takoi ambasadorin e Spanjës, Abaroa Karansa

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferri ka takuar të martën ambasadorin e Spanjës në Maqedoni, Ramon Aboa Karansa. Me këtë rast, Xhaferri ka përgëzuar ambasadorin Karansa ...
...më shumë
image

Arrestohen 4 shtetas shqiptarë, prenë dru në Frangovë

Policia ka ndaluar katër shtetas të Shqipërisë si të dyshuar për prerjen ilegale të druve në një pyll në pronësi të shtetit, në hyrje të ...
...më shumë
image

Ademi i promovoi titujt e rinj të projektit "Përkthim i 1000 teksteve"

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi, së bashku me zëvendësministrin për Arsim dhe Shkencë, Spiro Ristovski, sot morën pjesë në promovimin e 11-të  titujve ...
...më shumë
image

Aroma e mbrëmjes në “Olimpiko, Roma pret Bajernin

Aroma e mbrëmjes së sotme do të jetë në stadiumin “Olimpico” ku skuadra italiane Roma do të pret kampionin e Gjermanisë, Bajern Munih, e cila pas shumw vjetësh rikthehet tw luajw nw Romw. Barcelona përgatit sfidën e tretë të fazës së grupeve në Çampions Ligë ndaj Ajaks, në një javë shumë të rëndësishme përpara vigjiljes së klasikes me Real Madrid në fundjavë ...
...më shumë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjthsej: 19414 | Tregohen: 1 - 10