Nga kohadmin

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjthsej: 19625 | Tregohen: 1 - 10
image

Pas 25 ditëve Komisioni i Apelit do të vendos për ndeshjen Serbi-Shqipëri (VIDEO)

Federata Shqiptare e Futbollit brenda 25 ditëve do të mësoj nëse Komisioni i Apelit do ta rrëzoj apo do ta lërë në fuqi vendimin e Komisionit Disiplinor për ndeshjen Serbi-Shqipëri...
...më shumë
image

Kontroll policor i autobusëve, taksi furgonave dhe automobilave në Tetovë

Policia gjatë aksionit të djeshëm kontrollues  të 620 automjeteve-autobusë, taksi furgonave, dhe taksi automobilave në Tetovë ka shënuar 37 shkelje, informon zëdhënësi i SPB-së në ...
...më shumë
image

Ka shpërthyer anija kozmike për turistë e "Virxhin Galaktik"

Miliarderi dhe shefi i kompanisë Virgin, e cila është në procesin e provave për fluturime kozmike për turistët, Richard Branson, tha se është i shokuar ...
...më shumë
image

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale do t'i ndajë vendimet e para për shlyerje të borxheve

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale sot do t'i ndajë vendimet e para për shlyerje të borxheve të qytetarëve nga kategoritë e prekura në Veles. ...
...më shumë
image

Ivanov në takimin e Grupit evropian të Komisionit Trilateral

Presidenti Gjorge Ivanov sot në kryeqytetin serb do të marrë pjesë në takimin e 38-të të Grupit evropian të komisionit Trilateral, që vlerësohet si tubim ...
...më shumë
image

Zgjedhjet në Donjeck dhe Lugansk të dënuara nga bashkësia ndërkombëtare

Zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në rajonet ukrainase Donjeck dhe Lugansk do të mbahen nesër edhe krahas mospajtimeve të Kievit, BE-së dhe KB-së, ndërsa janë të ...
...më shumë
image

Mbi 500 nxënës inkuadrohen në projektin "Ndërtojmë ura"

Më shumë se 500 nxënës nga tetëmbëdhjetë shkolla në vend sot do të marrin pjesë në eventin "Ndërtojmë ura" që është realizuar me përkrahjen  e ...
...më shumë
image

Dita ndërkombëtare e sigurimit

 Agjencia për supervizion të sigurimit sot do ta shënojë 1 nëntorin - Ditën botërore të sigurimit. Në solemnitet të organizuar me këtë rast do të ...
...më shumë
image

Liga e parë – Tetova kryeqendra e futbollit, Renova takohet me Shkëndijën

Gjipspunuesit” kushtimisht thënë do të jenë nikoqir të ndeshjes, ndërsa do të hynë me vetëbesim pas asaj fitore të madhe në Manastir ndaj Pelisterit me 1-0. Në ndërkohë edhe “kuqezinjtë” kanë lidhur dy fitore me radhë, me Turnovën 1-0 dhe Metallurgun 2-1, ndërsa zërat që vijnë nga ky kamp thonë se seria e fitoreve do të vazhdojë edhe në këtë ndeshje. Andaj parashtrohet pyetja, se seria e kujt do të vazhdojë? ...
...më shumë
image

Liga e dytë – Shkupi mysafir i Kozhufit

Skuadra e FC Shkupit, e cila 11 xhiro nuk ka pësuar disfatë, synon që këtë seri prej dhjetë fitoreve dhe një barazimi ta vazhdojë edhe ...
...më shumë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjthsej: 19625 | Tregohen: 1 - 10