Hyrje | Aktuale | Goma të shpërthyera

Goma të shpërthyera

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

Shkup, 21 prill - Goma të shpërthyera të automjeteve të banorëve të Komunës Qendër dhe ashensorë të prishur në ndërtesa janë disa nga metodat që ka shfrytëzuar partia në pushtet, VMRO për të penguar qytetarët e Komunës Qendër për të realizuar të drejtën e votës, ka akuzuar të dielën LSDM. Si pasojë, disa dhjetëra makina të parkuara në lagjen “Debar Maalo”, kanë mbetur të palëvizshme, duke pamundësuar të transportohen në vendvotime personat në moshë.

Vlerëso tekstin
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

gjthsej: | Tregohen:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst
Tjera ngaAktuale
Previous
image
Përfundoi marshi për Gazën, policia nuk lejoi grumbullimin para Muzeut (FOTO/VIDEO)
Përfundoi protesta kundër krimeve në Gaza e cila edhe pse ishte paralajmëruar nga organizatorë zyrtar, nuk u lejua të mbahet para objektit të muzeut të ...
image
Publikohet Regjistri i ekspertëve në uebin e Ministrisë së Drejtësisë
Në ueb faqen e Ministrisë së Drejtësisë prej sot për të gjithë gjykatat në Republikën e Maqedonisë dhe për institucionet kompetente është i kapshëm Regjistri ...
image
Arrest prej 30 ditësh për një qytetar të Shkupit për shitjen e marihuanës
SPB Shkup me padi penale deri te Prokuroria publike themelore - Shkup e dorëzoi M.D.(30) nga Shkupi, për shkak të dyshimit se ka kryer vepër ...
image
Mogerini: Italia e mbështet eurintegrimin e Maqedonisë
Italia si vend kryesues me Bashkimin Evropian beson se integrimi i vendeve nga Ballkani Perëndimor është nga interesi strategjik i Unionit dhe duhet të mbetet ...
image
Forca të shumta policore rrethojnë Muzeun e Holokaustit në Shkup
Pas paralajmërimit për zhvillimin e marshit të paqes të organizuar nga OJQ platforma “Paqe për Gazën” e që duhet të zhvillohet sot në afërsi të ...
image
Në shtator nënshkruhet marrëveshja me Shqipërinë
Jo më larg se muaji shtator, dy ministret e kulturës pritet të nënshkruajnë marrëveshjen e bashkëpunimit në sferën e kulturës. Në MK në Tiranë thonë se procedurat janë drejt finalizimit për nënshkrimin e marrëveshjes, e cila është pjesë e prioriteteve të këtij institucioni për krijimin e hapësirave kulturore pa kufi në rajon. Shqipëria është një prej vendeve të fundit rajonit me të cilën ende nuk është lidhur një marrëveshje e tillë afatgjatë, gjë që në vite ka krijuar shumë barriera në komunikimin kulturor mes vetë shqiptarëve...
image
Gjithnjë e më pak grurë
Dukshëm është rritur kostoja e prodhimtarisë së grurit për dallim nga një dekadë e gjysmë më parë. Për shembull në vitin 1994 një kilogram grurë kushtonte 12.6 denarë së bashku me transportin, ndërsa nafta ishte 17 denarë, ndërkaq tani nafta kushton 70 denarë, kurse çmimi i grumbullimit të grurit është mezi 10 denarë...
image
Ambicie proevropiane tek Qeveria e Maqedonisë
"Shohë ambicie të fuqishme proevropiane të Qeverisë së Maqedonisë dhe përgjithësisht udhëheqësisë politike. Ky është element shumë i rëndësishëm. Shohë se Qeveria është shumë pragmatike dhe e orientuar në reforma dhe dëshirojmë që përmes dialogut në këtë Komitet, i cili është i përbërë nga persona të ndryshëm, posaçërisht që ka kolegë nga vendet fqinje, madje pres frymë shumë të sinqertë dhe konstruktive dhe para së gjithash evropiane të Komitetit", ka thënë Peterle...
image
Negociatori në rolin e postierit
Ish-zëvendëskryeministri për eurointegrime, Vasko Naumovski, është emëruar si negociator në bisedimet me Greqinë për kontestin rreth emrit. Por, sipas analistëve, roli i tij do të jetë i njëjtë me atë të paraardhësit - vetëm të përcjellë mesazhet dhe argumentet e Qeverisë dhe të mos bëhet asgjë më shumë se kaq...
image
Pritje e kontigjentit të ARM-së nga Afganistani
Në kazermën "NH Kuzman Josifovski Pitu" në Tetovë sot do të mbahet solemnitet me rastin e kthimit të kontigjentit të ARM-së nga përbërja e Brigadës ...
image
Mot me diell me temperaturë deri në 35 gradë Celsius
Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri mesatare. Në orët e pasdites, në pjesët perëndimore, ndërsa ...
image
Shqipëria e rrit, Maqedonisë i bie eksporti
Krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, dukshëm është rritur eksporti i prodhimeve tregtare nga Shqipëria në Maqedoni, edhe atë për 4 milionë dollarë, ndërsa eksporti i mallrave nga Maqedonia drejtë Shqipërisë është ulur për rreth 3 milion dollarë...
image
Ivanov do t'i pranojë letrat kredenciale të ambasadorëve të Zelandës së Re dhe Mbretërisë së Tajlandës
Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot do t'i pranojë letrat kredenciale të ambasadorëve të Zelandës së Re dhe të Mbretërisë së Tajlandës për ...
image
Grubi:Ivanovi jolegjitim dhe ne i caktojmë kuadrot shqiptare
Më 27 prill, shumica dërmuese e shqiptarëve u përcaktuan për BDI-në duke ia deleguar të drejtën për t`i përfaqësuar shqiptarët dhe për të emëruar përfaqësues në institucione,ka shkruar deputeti Artan Grubi në profilin e tij në facebook...
image
Kryeministri Gruevski organizon Iftar në ndërtesën e qeverisë
Kryeministri Gruevski sonte (e enjte, 24 korrik) me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit do të organizojë Iftar. Në iftar janë të ftuar edhe ...
Next
Arkivi
first first Korrik, 2014 first first
Di Ma Me En Pr Sh
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tags
Ska tags per kete artikull