Fillimi | Aktuale | Goma të shpërthyera

Goma të shpërthyera

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Shkup, 21 prill - Goma të shpërthyera të automjeteve të banorëve të Komunës Qendër dhe ashensorë të prishur në ndërtesa janë disa nga metodat që ka shfrytëzuar partia në pushtet, VMRO për të penguar qytetarët e Komunës Qendër për të realizuar të drejtën e votës, ka akuzuar të dielën LSDM. Si pasojë, disa dhjetëra makina të parkuara në lagjen “Debar Maalo”, kanë mbetur të palëvizshme, duke pamundësuar të transportohen në vendvotime personat në moshë.

Votoni këtë tekst
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaAktuale
Previous
image
Projeksioni ulet në 1.6 për qind
Përveç uljes së rritjes ekonomike, do të zvogëlohet edhe konsumimi si dhe investimet, ndërsa do të ngadalësohet aktivitetit kreditor, do të ketë më pak eksport dhe zvogëlim të rezervave devizore...
image
VMRO e vetme për 5 qershorin, ndërkombëtarët për datë tjetër
Deri në ora 16 të enjten, vetëm VMRO ka dorëzuar listën e anëtarëve për Këshillat zgjedhore, ndërkohë që "kërcënimi" i radhës së nuk janë plotësuar kushtet për zgjedhje ka ardhur nga ministri i Punëve të Jashtëm të Holandës, Bert Kunders, njëkohësisht kryesues më Këshillin e BE-së...
image
Katërfishohen shqiptarët në MKS
Me zero paralele para më pak se një dekade, për momentin numri i nxënësve shqiptarë në këtë shkollë ka arritur thuajse gjysmën. Në gjuhën maqedonase formohen pesë paralele dhe jo katër sa është numri i tyre në gjuhën shqipe, mirëpo në këta të fundit është dukshëm më i lartë numri i nxënësve në klasë...
image
Drogë në burgje
"Këto dobësi i tregoi edhe Raporti i fundit i Komitetit për parandalimin e torturës nëpër burgje që funksionon në kuadër të Këshillit Evropian, e që kishte treguar edhe nivelin e lartë të korrupsionit në mesin e zyrtarëve të burgjeve dhe të burgosurve. Komiteti tha se në burgje, të dënuarit mund të blejnë çdo gjë - nga telefonat celularë, drogë, lirim për vikend, si dhe dhomë më të mirë në burg", thuhet në raportin e Komitetit të Helsinkit...
image
Grevë gjysmake e të burgosurve
Në pjesën më të madhe të burgjeve ne Maqedoni nuk është realizuar greva e paralajmëruar nga ana e të burgosurve dhe personave që qëndrojnë në...
image
MO hap rrugën drejt eurointegrimeve
Zëvendëskryeministri i Qeverisë, Festim Halili ka takuar të enjten ambasadoren e Francës, Laurence Auer. Në këtë takim të parë me ambasadoren Auer, siç thuhet në...
image
Një "Prokuror Plus" për kontrollin e policisë
"Mungesa e kontrollit efikas mbi policinë ka mundësuar që policia të ketë komoditetin dhe luksin të bëjë çfarë të dojë, cilin do të përgjojë, të ndjek, të arrestoj dhe për këtë të mos jap asnjë llogari! Në këtë rast, e vërteta është më e çuditshme se gënjeshtra, por një situatë e këtillë dhe puna jo e ligjshme e policisë, e ka sjellë vet shtetin buzë shkatërrimit!", është shprehur doc.dr.Qebir Avziu nga Universiteti i Tetovës...
image
Korrupsioni është prezentë në komuna
Ministrja e Pushtetit Lokal, Shyrete Elezi në fjalimin e saj tha se 11 vite nga decentralizimi në shtet, çështja e korrupsionit në nivel lokal akoma është aktuale. Sipas saj, nëse korrupsioni minon vlerat demokratike sistemi shndërrohet në jofunksional, qytetarët humbin besimin ndërsa pushteti humb legjitimitetin...
image
Dekorohen policët që luftuan në Lagjen e Trimave
Presidenti Gjorge Ivanov të enjten me "Medalje për merita ushtarake" i ka dakoruar Njësinë e detyrave speciale dhe Njësinë për intervenim të shpejtë pranë Ministrisë...
image
Haraçi paguhet edhe me jetë njerëzish
Pasojat e konsumimit të alkoolit, shpesh i kanë bërë publike edhe nga shërbimi policor i Kërçovës, ku kanë paralajmëruar një shifër në rritje të shoferëve të cilët kanë vozitur nën ndikimin e alkoolit, dhe ndaj të cilëve janë ngritur edhe procedura ndëshkuese, sepse ata drejtpërdrejt kanë ndikuar në rritjen e rrezikut në komunikacion...
image
Automjetet e vjetra, "dekor" në mjediset publike
Në disa rrugë të qytetit, kryesisht në zonat periferike, vërehet prania e automjeteve të vjetra dhe të nxjerra nga përdorimi. Pronarët e automjeteve të tilla, kanë vendosur që lehtësisht t'i heqin qafe duke i lënë të parkuara në sipërfaqe publike. Eksperti i komunikacionit, Agim Mustafai pohon që askush prej zotëruesve të makinave të vjetra nuk do mundet t'i braktisë ato ku të mundet, apo t'i çojë në vendet e grumbullimit të tyre...
image
Puna me kompjuter e obliguar edhe në klasën e katërt
Lënda Punë me kompjuter dhe baza të programimit, e cila vitin e kaluar u bë e obligueshme në klasën e tretë, nga viti shkollor 2016/2017...
image
Protestë e refugjatëve në Idomeni
Rreth 80 refugjatë të enjten protestuan në tampon zonën ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë duke kërkuar të hapen kufijtë në mënyrë që ta vazhdojnë rrugën e...
image
Shënohet Dita e dëshmorëve
Të enjten në shumë fshatra dhe vendbanime të Tetovës dhe rrethinës është shënuar 5 maji, Dita e dëshmorëve. Me këtë rast, disa grupe ndaras kanë...
image
Partitë nuk dorëzojnë listën për anëtarë në KZZ
Ora 24:00 ishte afati kur partitë duhet të dorëzojnë listën e anëtarëve për t’u zgjedhur anëtarë të komisioneve zonale zgjedhore, por siç mëson Alsat, BDI-ja...
Next
Arkivi
first first Maj, 2016 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag