Fillimi | Aktuale | BDI shpreh garanca për proces të drejtë

BDI shpreh garanca për proces të drejtë

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Tetovë - Bashkimi Demokratik për Integrim nga afër po përcjell rrjedhën e aksionit "Monstra" dhe çdo detaj lidhur me të. Kështu thuhet në konkluzat që partia e Ali Ahmetit i ka miratuar të shtunën në mbrëmje vonë në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të BDI-së, e cila gjithashtu i cilëson si të dëmshme paragjykimet e parakohshme të të akuzuarve se janë kryerësit e krimit. “Bashkimi Demokratik për Integrim nga afër po përcjell rrjedhën e aksionit "Monstra" dhe çdo detaj lidhur me të. Kërkojmë nga qytetarët që të ruajnë gjakftohtësinë dhe me urtësi të ndjekin zhvillimin e këtij procesi”, thuhet në konkluzionet e BDi-së, e cila njëherësh ka shprehur garanca se procesi do jetë i drejtë. Ndërkohë, në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të BDI-së nuk ka marrë pjesë zëvendësministri i policisë, Xhelal Bajrami. Ai ka thënë se arsyeja e mospjesëmarrjes së tij në mbledhje të Kryesisë është se ai nuk është anëtarë i këtij organi partiak, ndërkohë që Kryesia është njohur nga afër me aksionin e ashtuquajtur “Monstra”. Ndryshe, ndryshe nga kjo mbledhje, zëvendësministri Bajrami, edhe pse nuk është anëtarë i Kryesisë Qendrore, në kohën kur u rrahën nxënësit shqiptarë muaj më parë, raportoi drejtpërdrejt në mbledhjen e Kryesisë Qendrore. (U.H)

Votoni këtë tekst
2.60

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaAktuale
Previous
image
Ahmeti: Ja misioni ynë në Shkup me LR-PDSH dhe Besën (VIDEO)
Ish lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti kanë qëndruar sot në Shkup, ku kanë zhvilluar takime me përfaqësues të partive...
image
Zaev: Më të rrezikuarit do t'i lirojmë nga tatimet publike
Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në fjalimin  e sotëm me rastin e Ditës së Kombeve të Bashkuara, tha se do ta zvogëlojnë pabarazinë, ata që...
image
Deri sot për votim 540 qytetarë të Maqedonisë nga vendet e huaja
Përfundimisht me ditën e sotme deri në ora 14, gjithsej 540 qytetarë të Republikës së Maqedonisë, të cilët janë në punë ose qëndrim të përkohëshm...
image
“City Mall” është shitur 92 milionë euro
Edhe pse ka disa muaj që përflitet jozyrtarisht për shitjen e qendrës më të madhe dhe më të njohur tregtare në Maqedoni- “City Mall”, së...
image
Arrestohet një qytetar i Shkupit për shitjen e vajit të kanabisit
Qytetari i Shkupit M.K. (38) në mënyrë të paautorizuar ka furnizuar marihuanë dhe ka prodhuar vaj kanabisi, të cilat ua ka shitur përdoruesve nga Shkupi...
image
Sivjet nis konvikti për UT-në
Sipas informacioneve me të cilat disponon Universiteti i Tetovës, zëdhënësi Sulejmani thotë se MASH ka përmbyllur fazën e tenderimit për firmat që do të bëjnë ndërtimin e konviktit për këtë universitet. “Presim që së shpejti të merret leja dhe të nis ndërtimi i objekteve të konviktit”, plotëson ai, Pra, së shpejti apo sikurse shprehet zëdhënësi Sulejmani, “brenda viti akademik 2016/2017 do të nis ndërtimi i konviktit të UT-së ...
image
BDI nis përgaditjet për zgjedhje, Neziri: Synojmë deputet në Diasporë
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka mbledhur dje strukturat partiake për të nisur përgaditjet për zgjedhjet parlamentare parlamentare të 11 dhjetorit. Pas takimit shefi i shtabit...
image
Tema të vjetra në paketime të reja
Partitë parlamentare shqiptare, BDI dhe PDSH, edhe në këto zgjedhje do të synojnë të joshin votuesit me zyrtarizmin e plotë të gjuhës shqipe dhe ndarjen proporcionale të buxhetit, kurse partitë jashtëparlamentare në ofertën e tyre kryesisht takohen në pikën rreth ndryshimit të konceptit të shtetit ...
image
Emigrantët, vazhdon koordinimin me BE-në
Zëvendëskryeministri Halili tha se Maqedonia po përballet me shpenzime të mëdha, pasi sipas disa vlerësimeve, prej nëntorit të vitit 2015, shpenzimet e përgjithshme mujore për punën e institucioneve të kyçura në përballjen e krizës me emigrantët (siç janë policia, armata, shërbimet shëndetësore, këmbimit të informatave, shërbimeve sociale...) vlerësohet në rreth 1.3 milionë euro ...
image
Zaev në garë me Thaçin dhe Ahmetin
Siç flitet jozyrtarisht, menjëherë pas Zaevit, kandidat për deputet në Njësinë 6 do jetë shqiptar edhe nga atë nga grupi i Revolucionit Laraman dhe nga organizatat joqeveritare, por edhe në Njësinë e parë, të dytë dhe në Njësinë e pestë zgjedhore njëri ndër pestë të parët në listën e LSDM-së do të jetë shqiptar ...
image
Ahmeti: BDI në çdo vend ku ka shqiptarë, sot jam në Kumanovë
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot nga selia e BDI-së në Tetovë ka bërë me dije se ai sot së bashku me...
image
Ja dëshmitarët që kërkon Sulejman Osmani
Lënda e Sulejman Osmanit, i akuzuar për ngjarjet e vitit të kaluar në Lagjen e Trimave, nuk do të bashkohet me dy lëndët e mëhershme,...
image
Agjencia e mediave dënon sulmin ndaj gazetarit të “Telmës”
Agjencia për shërbime audio dhe audiovizuale ka apeluar që të mos pengohen gazetarët dhe përfaqësuesit e mediave në kryerjen e punës së tyre profesionale. Agjencioni...
image
PSP propozon masë kujdesi për dy të dyshuar në rastin "Tender"
Gjatë ditës së djeshme, deri te Gjykata Themelore Shkupi 1, në lidhje me hetimin në lëndën “Tenderët”, Prokuroria Speciale Publike (PSP), ka dorëzuar propozim për...
image
Shqipëria, Maqedonia dhe BeH, më të korruptuara se Kosova
Rreth 30% e të anketuarve në Maqedoni janë deklaruar se iu është kërkuar që të japin ryshfet, derisa 29% e tyre kanë dhënë ryshfet ...
Next
Arkivi
first first Tetor, 2016 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag