Fillimi | Aktuale | Ja profili i disa të arrestuarve

Ja profili i disa të arrestuarve

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Njëzet të arrestuarit në aksionin e djeshëm të Njësive speciale të Maqedonisë në lagje të ndryshme shqiptare të Shkupit, i koduar me emrin "Monstra", janë të profileve të ndryshme, nga pensionist, automekanik, shofer, shitës librash…Gazeta KOHA në numrin e sotëm ju sjell emrat dhe profilet e disa prej tyre:

 

 

QANI AZIRI
64 vjeç, Shutkë
Zdrukthëtar i pensionuar

FEJZI AZIRI
50 vjeç, Shutkë
Bujk

HAKI AZIRI
32 vjeç, Shutkë
Shofer kamioni

MERVAN MEMETI
32 vjeç, Seravë
Pronar i një librarie fetare

RAMI XHAVITI
24 vjeç, Haraçinë
Automekanik

ISNI ASANI
34 vjeç, Haraçinë
Taksist

XHELAL ZENDELI
26 vjeçar, Gazi Babë
I punësuar në firmë private

(KOHA)

Votoni këtë tekst
3.47

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaAktuale
Previous
image
Bujqësia, biznes sa për mbijetesë
Bujqësia në Maqedoni në vend të një dege ekonomike me potencial më të madh për punësim, në pjesën më të madhe është veprimtari ekonomike që zgjedh problemet sociale dhe ekzistenciale të një pjesë të konsiderueshme të popullatës. Sipas të dhënave zyrtare, pjesa dërmuese e ekonomive bujqësore, apo 58 për qind e tyre, për një hektar të tokës punuese fitojnë deri në 2000 euro për 12 muaj, që është e barabartë me pagën minimale të vlefshme 1980 euro në vit ...
image
100 punëtorë mbajnë 42 pensionistë, nxënës dhe të papunë
Bëhet fjalë për indikator që jep vlerësim të vrazhdë të shtypjes potenciale që mund ta bëjë popullata, e cila po plaket ndaj financave publike dhe ndaj qëndrueshmërisë së fondeve pensionale në kontekst të ndryshimeve demografike. Në pajtim me strukturën e moshës së popullatës, del se tek një person joaktiv ka pesë persona aktiv...
image
Me diplomë, por jo gati për tregun e punës
Kompanitë në shtet theksojnë se kanë probleme të gjejnë kuadër adekuat profesional, sidomos në kohën kur sistemi arsimor nuk po prodhon kuadro që i nevojiten nevojave të tregut të punës ...
image
Komisioni vë në pikëpyetje takimin e liderëve
“Për momentin nuk ka lëvizje nga qëndrimet. Në fundjavë nuk u takuam, përveç në rast se partitë arrijnë ndonjë marrëveshje, apo kompromis, atëherë ne jemi të gatshëm të takohemi dhe të zgjedhim edhe anëtarin e pestë të komisionit dhe të nisim me punë”, thotë Goran Tërpenovski, një nga katër anëtarët e Komisionit ...
image
Në humbje rreth 30 mijë firma
Dëshmi se hapja e firmës nuk do të thotë edhe sukses të garantuar afarist, është edhe e dhëna se më shumë se 37 për qind e numrit të përgjithshëm të subjekteve në sektorin koorporativ kanë shënuar humbje në vitin 2015, ndërsa numri i subjekteve juridike me llogari të bllokuara të transaksionit, pavarësisht shkakut të bllokimit, në bazë vjetore është rritur për 5.5 për qind...
image
Të martën dihet nëse do të riaktivizohet greva
“Për shkak se ne kemi punë me njerëz të dhunshëm, qoftë nga pushteti ekzekutiv apo ai ligjvënës, të cilët nuk janë aspak të interesuar për të negociuar, por vetëm për t’i dënuar njerëzit, në kuadër të këtyre zhvillimeve ne do të punojmë duke bërë disa analiza për atë se si do të duket greva në të ardhmen”, deklaroi kryetrari i SNGJ-së, Peco Grujoski...
image
Të martën dihet nëse do të riaktivizohet greva
“Për shkak se ne kemi punë me njerëz të dhunshëm, qoftë nga pushteti ekzekutiv apo ai ligjvënës, të cilët nuk janë aspak të interesuar për të negociuar, por vetëm për t’i dënuar njerëzit, në kuadër të këtyre zhvillimeve ne do të punojmë duke bërë disa analiza për atë se si do të duket greva në të ardhmen”, deklaroi kryetrari i SNGJ-së, Peco Grujoski...
image
Shtyhet pagesa elektronike në autobusët privat
“Të gjithë autobusët tanimë janë të përgatitur, të gjithë parakushtet administrative kanë mbaruar, por për t’u dalë në ndihmë disa mjeteve, ne kërkuam shtyrje të afatit. Shpresojmë që së shpejti do të fillojë sistemi që tanimë një kohë të gjatë e presim. Nuk kemi pika konflikti dhe ndonjë pengesë tjetër që do të mund të ndikojnë në pranimin e këtij sistemi”, ka thënë Jovanovski për agjencinë shtetërore të lajmeve...
image
Ja personat e ekstraduar në Maqedoni
dy të dyshuarit nga Kumanova të moshës 21 dhe 24 vjeçare nga vendkalimi kufitar Tabanoc u nisën për në Turqi më datë 22 të muajit të kaluar, ndërsa tre të tjerët, një nga Kumanova dhe dy nga Shkupi të moshës 18, 19 dhe 20 vjeçare u nisën për në Turqi në fund të muajit të kaluar ...
image
Rreth 20 mijë euro është dëmi në fermën e shkollën bujqësore
Diku rreth 20 mijë euro është dëmi i shkaktuar nga djegia e fermës së kafshëve në shkollën e mesme të bujqësisë “Mosha Pijade” në Tetovë....
image
Mërgimtarët me “policë privat” i mbrojnë shtëpitë!
Sipas pohimeve që vijnë nga filiali i “Piton Sigurimi”, kjo kompani vetëm në Strugë kujdeset për 430 objekte banimi dhe komerciale, ku një pjesë e konsiderueshme janë shtëpi banimi të mërgimtarëve...
image
Tkurrja e territorit po tkurrë edhe kompetencat
Deri në vitin 2004, sipërfaqja e territorit të Dibrës ka patur mbi 250 kilometër katror. Por me ndarjen të fundit territoriale në Maqedoni, në vitin 2004, sipas të dhënave të pushtetit vendor të Dibrës, komuna ka vetëm një sipërfaqe prej 146.46 kilometra katror, meqë komuna e re që quhet Qendër Zhupë ka 107.21 kilometër katror. Njëkohësisht me këta ndarje ka patur edhe ndryshime në aspektin e numrit të vendbanimeve. Para ndarjes së re territoriale, Dibra ka patur mbi 40 vendbanime rurale , kurse tani ka 18, derisa Qendër Zhupës ka 23...
image
Nga Tetova në Jazhincë, një tmerr i vërtetë
Edhe policia pranon se kjo rrugë tashmë një kohë të gjatë e ka epitetin si rrugë e rrezikshme. “Nga fillimi i vitit e deri në muajin korrik, janë regjistruar 52 aksidente, ku ka patur dy viktima. Shifrat e këtilla tregojnë jo vetëm për këtë vit, por edhe vitet e kaluara që kjo rrugë të evidentohet si një nga rrugët më rrezikshme, duke përfshirë këtu edhe rrugët e qytetit e Tetovës, si dhe rrugët tjera regjionale Tetovë-Pirok dhe Tetovë -Vollkovijë”, thonë nga Policia e Tetovës...
image
MPB-ja mori 25 automjete "shkoda jeti" donacion nga Çekia
Donacion prej 25 automjeteve "shkoda jeti" në vlerë prej 740.000 eurove sot i dorëzoi Ambasada Çeke Maqedonisë për nevojat në policinë kufitare pranë MPB-së. Ministri i...
image
Mbështeje financiare të nxënësve të shkollave të mesme në rrezik social
Nxënësit e shkollave të mesme nga familjet me rrezik social do të mund të aplikojnë për marrje të kompensimit të kushtëzuar financiar  me vlerë prej...
Next
Arkivi
first first Gusht, 2016 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag